Автор Тема: Ford Mustang 3000 hp  (Прочитано 2655 пати)

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3773
 • Боинг 747
Ford Mustang 3000 hp
« на: Мај 22, 2012, 10:22:30 am »
Незнам дали за ова е веќе пишувана, сега нешто случајно барав по нет па налетав на ова.

Се работи за Ford Mustang од 1970 со 9.4-litre V8 мотор со две турбини кои постигнуваат 30psi :)

Моторот на Dyno test го покажа следново: 3,040 hp при 7,300 rpm и 3,265 Nm


еве во продолжение и видео

Not a valid youtube URL

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Ford Mustang 3000 hp
« Одговори #1 на: Мај 22, 2012, 10:53:34 am »
Ова ти е онака, таманка. Ко за до Веро...

Јака му душа на диното што измерило преку 3000кс!

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3773
 • Боинг 747
Одг: Ford Mustang 3000 hp
« Одговори #2 на: Мај 22, 2012, 10:55:08 am »
И да го имам не го палам за на веро па незнам што да е хахахаха

« Последно менување: Мај 22, 2012, 11:56:55 am bokicivic »

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7470
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Ford Mustang 3000 hp
« Одговори #3 на: Јуни 04, 2012, 17:51:09 pm »
Уште чипче му фали, таман 3500 да биде.   ;D

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Ford Mustang 3000 hp
« Одговори #4 на: Јуни 05, 2012, 00:46:41 am »
Ова ти е онака, таманка. Ко за до Веро...

Јака му душа на диното што измерило преку 3000кс!

ako mu natepas gas na ova na vero na pola branicite ke im ispopagjaat :D