Автор Тема: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...  (Прочитано 41141 пати)

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7084
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #15 на: 27 Април 2012, 13:55:30 pm »
imam eden magic mouse koj se polni bezzicno vekje 2 godini :)

Bezzicnoto polnenje e stara tehnologija vo komersijala od 1960 - ti godini.

Дај некој линк од каде си го прочитал ова ...

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #16 на: 27 Април 2012, 14:00:35 pm »
Nemam tuka linkce no taa tehnologija e odamna se razbira vo naucni celi. Komercijalno za odredeni nameni ne za siroka primena.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #17 на: 27 Април 2012, 14:05:33 pm »
Може му се преврти некое бројче на Бугар... Ја најдов нешто вакво:

http://en.wikipedia.org/wiki/Inductive_charging

http://myphonefactor.in/2012/03/how-do-cell-phones-get-charged-using-wireless-charging-technology/

Вели дека датира од 1990те, а не од пред 50 години :)
(комерцијалната употреба, за Area 51 нема информации :D)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7084
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #18 на: 27 Април 2012, 14:08:25 pm »
Обично е 5-10 години во тајна употреба од US Army пред да излезе во Комерцијала ...

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #19 на: 27 Април 2012, 14:10:31 pm »
Супер играчки измислуваат за децава.

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #20 на: 27 Април 2012, 14:12:10 pm »
Pa ne samo za US Army tuku i vo zatvoreni krugovi. Sepak imaat uspeano bezzicen prenos na energija preku mirkrobranovi na nekolku kilometra uste 1974 godina - koj drug nego NASA jpl.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #21 на: 27 Април 2012, 14:13:00 pm »
« Последно менување: 27 Април 2012, 15:19:20 pm velestrumf »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7084
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #22 на: 28 Април 2012, 13:30:43 pm »
Aко продолжат вака со квалитетни телефончиња, верувам дека ке бидан No1 долго време ...
Едино ако не направат некој ептен откачен iphone

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #23 на: 28 Април 2012, 13:56:07 pm »
A zosto go zanemaruvate htc? Fati vo raka htc i samsung i ke vidis kakva lagarija e samsungot vo sporedba.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #24 на: 28 Април 2012, 13:58:15 pm »
Kolku i da bide otkacen iPhone-ot, sepak e samo eden model, sho e u konkurencija na smart foni, taka da, nema pregolem udel vo ponudata na pazarot.

Samsung pravi telefoni od sekoja klasa, pa pretpostavuvam deka dolgo vreme ke bidat no1. Osven ako Nokia, koja padna od prvo mesto posle 15ina godini, ne napravi neshto asolno na pole na smartfoni, poshto mnogu kasnat na toa pole.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #25 на: 28 Април 2012, 15:52:59 pm »
Што знам,телефон ко телефон..;D
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #26 на: 28 Април 2012, 16:15:09 pm »
Kolku i da bide otkacen iPhone-ot, sepak e samo eden model, sho e u konkurencija na smart foni, taka da, nema pregolem udel vo ponudata na pazarot.

Samsung pravi telefoni od sekoja klasa, pa pretpostavuvam deka dolgo vreme ke bidat no1. Osven ako Nokia, koja padna od prvo mesto posle 15ina godini, ne napravi neshto asolno na pole na smartfoni, poshto mnogu kasnat na toa pole.

шо и да направат нокиа ако не стават андроид џабе ке биде

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #27 на: 28 Април 2012, 20:03:10 pm »
kakov android, nokia go zastapuva microsoft

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #28 на: 28 Април 2012, 20:06:46 pm »
Па нека стават WP7 или WP8. За WP8 од инсајдерски кругови ја добив следнава информација, се повеќе од ова е кршење на полисата за деловна тајна во Microsoft: Мајсторе, ќе плачеш по WP8. Толку.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #29 на: 28 Април 2012, 22:18:10 pm »
i WP7 e super

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need