Автор Тема: Проблем со вуфер?  (Прочитано 5114 пати)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Проблем со вуфер?
« на: 26 Април 2012, 23:05:17 pm »
Се работи за двд со сараунд пуштам на аух, радио вуферот бучи?
Како да се среди некој запознаен е со овој проблем.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #1 на: 26 Април 2012, 23:15:34 pm »
Брум се слуша на 50Hz? Да провериш дали се е поврзано, и заземјувањето дали е во ред.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #2 на: 26 Април 2012, 23:54:25 pm »
Кабелот што иде од пс до двд аух тој зеза, кога го откачив не прави проблем.
Може е прецвикан негде кога тегнев друго кабелче да извадам.
Ќе поминам деновиве до анхоч да земам нов, се надевам ќе биде се во ред.

Дени фала на помош.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #3 на: 02 Мај 2012, 18:21:34 pm »
Денес купив нов кабел не е  до кабелот!
Бучи и на радио и на аух.  Кога ќе ги поврзам слушалките на пс не бучи.

Може нешто излезите на двд да прават проблем?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #4 на: 02 Мај 2012, 18:40:03 pm »
Упалено ти е ДВДто? Ај пушти нешто да тече на ДВД, па после уклучи го појачалото.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #5 на: 02 Мај 2012, 18:46:14 pm »
Се работи за фабричко домашно кино, појачалото се наоѓа во вуферот а аух излезите се позади двд - то.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #6 на: 02 Мај 2012, 19:01:11 pm »
Eве подетално како е.Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #7 на: 02 Мај 2012, 19:10:10 pm »
Kaде има влез ова чудо? Тој мини скартот е влез?

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #8 на: 02 Мај 2012, 19:15:15 pm »
Да тој е конекцијата појачалото со двд - то.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #9 на: 14 Мај 2012, 17:03:56 pm »
Го отворив двд - то, се нормално изгледа, пајажина имаше ја издував го склопив.
Му велам на другарот слушај како бучи, кога се во нормала како што беше си работи се оправи.  ;D 

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #10 на: 14 Мај 2012, 17:25:59 pm »
Sega raboti?

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #11 на: 14 Мај 2012, 17:46:26 pm »
Сега си работи нормално.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #12 на: 17 Мај 2012, 15:30:12 pm »
немало маса нешто... си го отворил и затворил и се е ок сега зашто што и да е си го мрднал и добило маса... оксиди нешто ово оно прават вакви срања...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #13 на: 29 Септември 2012, 21:36:37 pm »
Пак сличен секс ми прави вуферот кога го пуштам пред крај на аух почнува да бучи дрма преку пс, а  преку мобилен радио не зеза.
Се сомневам во звучната на пс...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Проблем со вуфер?
« Одговори #14 на: 29 Септември 2012, 21:45:59 pm »
До заземјувањето е најверојатно.