Автор Тема: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје  (Прочитано 110572 пати)

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Да не испадне како реклама,само сакам да споделиме искуства од евтини-кавлитетни автомаркети ,продавнизи за автокозметика низ скопјево!

Присутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3768
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #1 на: 05 Април 2012, 19:04:38 pm »
Moja preporaka za prodavnica za avto kozmetika, navlaki, poliranje, i hemisko cistenje vo Skopje samo Euro-Still vo naselba Zelezara ;D ;D ;D
http://www.euro-stil.com.mk/

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2209
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #2 на: 05 Април 2012, 19:14:58 pm »
Sonax, по набавни на цени, главни увозници за МК, ама нема шанси да објаснам како се стига до нив, низ едни улички едно забутано местенце. Во близина на ПМФ, да кажеме млеко за одржување на кожа беже 370 ден на SONAX а во сите продавници е околу 500.
>>>>><<<<<

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #3 на: 05 Април 2012, 19:18:31 pm »
Sonax, по набавни на цени, главни увозници за МК, ама нема шанси да објаснам како се стига до нив, низ едни улички едно забутано местенце. Во близина на ПМФ, да кажеме млеко за одржување на кожа беже 370 ден на SONAX а во сите продавници е околу 500.
Гаражата односно тендата да не е одма до патот односно близу обиколницата кај континетал само од страната на ПМФ????

Присутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3768
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #4 на: 05 Април 2012, 19:20:08 pm »
Epa tie se be atomem ;D ;D ;D
« Последно менување: 06 Април 2012, 00:31:19 am Roci »

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #5 на: 05 Април 2012, 19:22:05 pm »
Epa ti se be atomem ;D ;D ;D
Абе стално поминувам одтука затоа прашав.Однадвор изгледа како обична перална,затоа и се зачудив

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2209
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #6 на: 05 Април 2012, 23:49:33 pm »
Токму така, тоа е местото, цените се за на големо. Ама дават и на парче, не сум сиигурен за името на фирмата, ама мислам дека се главни увозници за SONAX
>>>>><<<<<

Отсутен Sashe90

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 727
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #7 на: 05 Април 2012, 23:56:37 pm »
Sonax, по набавни на цени, главни увозници за МК, ама нема шанси да објаснам како се стига до нив, низ едни улички едно забутано местенце. Во близина на ПМФ, да кажеме млеко за одржување на кожа беже 370 ден на SONAX а во сите продавници е околу 500.
  Знам за кое збориш јас иам местено навлаки на тико и брат ми на Корса и патосници иам едни земено од таму иначе има и сокакс мозно е да се главни увозници баш добро ме потсети треба да се снабдам со шампон за перенње ке поминам би требало да е повтино.

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2209
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #8 на: 06 Април 2012, 00:09:09 am »
Дај да се собереме 3-4 да купиме течен восок на Sonax мислам дека тубата беше 15 литра или повише, ама се разредува со вода дека е концетрат и цинесе околу 2500 ден. Многу добра работа е.
>>>>><<<<<

Отсутен Sashe90

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 727
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #9 на: 06 Април 2012, 00:13:34 am »
А тоа за перенје е онака за по дома или ?
Ако е така нешто јас се пријавувам еве ми одговара, што давам по 350 денари за 500 мл за 10 перенја вака на големо и раат.

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2209
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #10 на: 06 Април 2012, 00:17:50 am »
Саше ај ако идеш натаму опитај уште еднаш за цена и литража, јас не сум сигурен, Тубата одма стоеше на влез до вратата, мислам дека доживотно ќе бидеме обезбедени со восок за заштита ако поделиме една туба од 20 литри. Ја переш колата после само ја прскаш со пумпа под притисок (ги има по сите продавници) и само ја прскаш пак со WAP и колата сија како коцка мраз, и ја штити од поситни гребаници и недозволува прашината и водата да се задржуваат на колата.
>>>>><<<<<

Отсутен Sashe90

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 727
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #11 на: 06 Април 2012, 00:24:00 am »
Вази ајде ке поминам јас понеделник вторник ке распрашам како е што е колку е и ке се договориме у порака или како и да е. Иначе  ТЕ-ЕН ме препорача баш денес бев некое преставништво на Fra-ber карши Солопром во Бутел ителјанска марка демек најдобра била ама не даваат на литро мора цела туба 25 литри 3400 денари баш денес бев. Иначе не знам тоа дали мозе да се нанесе со нешо друго освен со оние специјални по пералнине што ги има ени срвени и прска и бела ти ја праи колата и цека малце поминуа со бап брише и тоа е тоа.

Присутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3768
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #12 на: 06 Април 2012, 00:29:00 am »
Abe kupete si sampon na K2 ili na Renco, i dvata sampona sozdrzat vosok, i ke vi traat poveke od 10 perenja sigurno, se stava vo 10L voda po 2 kapacinja od  niv i se 10000000000% tvrdam podobri nego samponite na sonaxot bidejki gi imam probano site mozni samponi na site proizvoditeli. Sum koristel
-Turlte wax so vosok

-Turtle wax Ice sampon so vosok

-Sonax Gloss sampon

-Sonax sampon so vosok

-Sonax sampon Extrime serija ( demek "podobar")

-Dr. Marcus sampon so vosok

-Arexons sampon so vosok

-K2 sampon so vosok

-Renco sampon so vosok


Od site vie K2 (150 den) i Renco (130 den) se bez konkurencija, drugite se samo iskomercijalizirani sranja ;D ;D ;D ;D
P.S Uste voj go nemam probano (oti go nema vo MK),ama kaj i da e ke se snajdam ke go nabavam i toj
-Meguiars Gold Glass car wash


« Последно менување: 06 Април 2012, 00:42:43 am Roci »

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2209
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #13 на: 06 Април 2012, 00:57:44 am »
Roci, шампон е шампон, восок е восок. Тоа ти е исто како гума за сите се зони, се си има своја намена, а можам да ги пофалам turttle ice wax , ама соленки се, на иста синтетицка база се како и Sonax восокот. Ама да не забегуваме со темата, сепак се работи за продавници во темата :)
>>>>><<<<<

Присутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3768
Одг: Авто-маркети/Авто-козметика низ Скопје
« Одговори #14 на: 06 Април 2012, 01:01:54 am »
Roci, шампон е шампон, восок е восок. Тоа ти е исто како гума за сите се зони, се си има своја намена, а можам да ги пофалам turttle ice wax , ама соленки се, на иста синтетицка база се како и Sonax восокот. Ама да не забегуваме со темата, сепак се работи за продавници во темата :)
Abe sea spomnavte samponi za perenje, ne vosok. Vosok e druga rabota, megutoa treba da se znae so i da ima naneseno kolata kako zastita i kolku i da e ispolirana , najvazen e samponot, zatoa se preporacuva sampon so vosok za da moze da go stiti prethodno naneseniot vosok, oti ako pri samoto perenje, peres so obicen sjaj za sadevi (SPIN) ke ti go simne vosokot za mnogu kratko vreme.