Автор Тема: Нинтендо Wii - Лицитација !  (Прочитано 3038 пати)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Нинтендо Wii - Лицитација !
« на: 17 Март 2012, 16:34:46 pm »
Имам Нинтендо Wii, го земав за децава ама не му се опулија!

Два пати си играв на него и ене го така седи,  како од продавница е!

Со него доаѓа една стандардна игра, Wii Sports и еден Џојстик!

Почетна цена 5.000 денари.

Минимална сума за наддавање, 100 денари.

Лицитацијата трае до крај на другата недела (25/ти Март 24.00 Часот).

Последниот кој ќе понуди највисока цена нека си го игра со здравје!

Изволте!

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Нинтендо Wii - Лицитација !
« Одговори #1 на: 17 Март 2012, 16:41:53 pm »
Дај го на почетна цена, на почек додека ми префрлат пари од екстерни фондови.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Нинтендо Wii - Лицитација !
« Одговори #2 на: 17 Март 2012, 17:03:04 pm »
Ок, на 24-ти доаѓам да му се изнаиграм па давај го после ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17675
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Нинтендо Wii - Лицитација !
« Одговори #3 на: 19 Март 2012, 15:17:01 pm »
Гледам никој ништо не понудил,


      750 денара КЕШ !

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Нинтендо Wii - Лицитација !
« Одговори #4 на: 19 Март 2012, 15:46:01 pm »
850 денари Ќеш

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Нинтендо Wii - Лицитација !
« Одговори #5 на: 19 Март 2012, 17:03:43 pm »
1000 че, Кеш.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Нинтендо Wii - Лицитација !
« Одговори #6 на: 19 Март 2012, 17:51:44 pm »
Дали и газ ќе дадете уз тие 750, 850 и 1000 денари кеш?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17675
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Нинтендо Wii - Лицитација !
« Одговори #7 на: 19 Март 2012, 18:19:10 pm »
1100 денара KEШ и услуга од гОЈДЕ НАТУРА ! ;D ;D ;D

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Нинтендо Wii - Лицитација !
« Одговори #8 на: 19 Март 2012, 18:29:53 pm »
Може ако даваат и газ, ја прифаќам...има едено педерче у Велес, ќе му ги пнудам дупињава од колегиве по форум па од него ќе си ги наплатам парите, дури и фазла од ова! :D

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Нинтендо Wii - Лицитација !
« Одговори #9 на: 29 Март 2012, 19:03:42 pm »
Пошто никој не лицитираше ја прогласувам лицитацијата за неуспешна.  >:(

Молам катанец на темата! :o