Автор Тема: Mini USB LED Projector?  (Прочитано 2594 пати)

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7039
Mini USB LED Projector?
« на: 15 Март 2012, 13:05:50 pm »
Дечки, ме интересира дали некој има користено вакво нешто, пред некој вечер видов нешто слично, и бев изненаден каква слика вади ...

Гледам нешто по Лумени се класифицираат .. Од она што можев да го увидам на прв поглед, лоша страна на ова малово е што се загрева доста брзо ...

Значи, се работи за нешто слично на сликава подолу ....
Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: Mini USB LED Projector?
« Одговори #1 на: 15 Март 2012, 13:10:14 pm »
Каде има вакво и до колку саат работат?  8)

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7039
Одг: Mini USB LED Projector?
« Одговори #2 на: 15 Март 2012, 13:15:58 pm »
Искрено, ако падне одлука да купувам вакво нешто, или ке порачам преку нет, или ке земам едно во Дубаи ....
Само ме интересираат мислења, доколку некој има користено вакво нешто ...

До 100-150 долари се движат...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Mini USB LED Projector?
« Одговори #3 на: 15 Март 2012, 13:18:01 pm »
Јас имам видено и чепкано ама не знам каде се продава и колку пари е. Ова работеше 45 минути на еден семинар и после тоа не беше нешто особено загреано.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Mini USB LED Projector?
« Одговори #4 на: 15 Март 2012, 16:14:47 pm »
Одамна го меркам ова. Ептен јака работа е. Го има за ајфон по мобилариве.

Го имаше во таа една мобилара кај Бургер Кинг, ама таа се затвори.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5725
Одг: Mini USB LED Projector?
« Одговори #5 на: 15 Март 2012, 23:01:43 pm »
ke mu fukneme be + kuleri tomi  ;D ;D ;D  ;)