Автор Тема: Најбрза тјунирана кола во Скопје  (Прочитано 271682 пати)

Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #15 на: 16 Декември 2010, 17:38:12 pm »
0kay.. a sto ke kazete za na koska alfata?

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #16 на: 19 Декември 2010, 12:40:39 pm »
koska e :D
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #17 на: 05 Јануари 2011, 01:57:41 am »
Jas mislam deka ovaa corsava e najbrza :pОтсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #18 на: 05 Јануари 2011, 08:52:00 am »
e што има под хауба corsava?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #19 на: 05 Јануари 2011, 11:20:22 am »
e што има под хауба corsava?

Diesel V16 od Volvo FH16 700 :):):)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #20 на: 05 Јануари 2011, 11:22:49 am »
Еден клип од волвото :)

Aбе сега ќе кажи, јас мислам има CLeт машина, му се гледа интеркулерот од напред.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #21 на: 06 Јануари 2011, 14:01:37 pm »
2.0 Turbo od Calibra
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #22 на: 07 Јануари 2011, 17:18:48 pm »
2.0 Turbo od Calibra

Osven toa,  koi se drugi modifikacii?...i dali zborime za ovaa?
Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #23 на: 10 Јануари 2011, 22:33:35 pm »
@stratro - taa e corsata.. ima mnogu modifikacii praveno.. sega bog znae sto ima.. btw ne ja ni gledam po ulici.

Отсутен gorgasmatron

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
 • i am the way
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #24 на: 21 Јануари 2011, 21:37:18 pm »
korsata bese mnogu brza i fino napravena, ama deleku od najbrza kola

Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #25 на: 22 Јануари 2011, 13:35:16 pm »
korsata bese mnogu brza i fino napravena, ama deleku od najbrza kola
spored tebe koja e najbrza?

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #26 на: 22 Јануари 2011, 13:39:22 pm »
Cosworth-oт на Влатко е еден од најбрзите сигурно, и побрз од Корсата.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен gorgasmatron

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
 • i am the way
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #27 на: 22 Јануари 2011, 13:40:44 pm »
neznam koja e najbrza ama imase pobrzi od korsata

Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #28 на: 24 Јануари 2011, 21:38:05 pm »
neznam koja e najbrza ama imase pobrzi od korsata
imash prisustvuvano na nekoja trka kade shto gubi korsata?

@banzai - shteta shto se nemaat trkano corsata i fordot na vlatko :)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #29 на: 24 Јануари 2011, 22:45:59 pm »
neznam koja e najbrza ama imase pobrzi od korsata
imash prisustvuvano na nekoja trka kade shto gubi korsata?

@banzai - shteta shto se nemaat trkano corsata i fordot na vlatko :)

друже, cosworth-от го јадеше тоа аудито монструозно од србија или од кај беше, а не па корсава