Автор Тема: Ранци за лаптопи 14" или 15,6"  (Прочитано 6533 пати)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6103
 • 69
Одг: Ранци за лаптопи 14" или 15,6"
« Одговори #15 на: 15 Февруари 2012, 18:13:42 pm »
Конечно набавени ранците...Купени од продавничето во Веро2 во Тафталиџе.

Единствено они имаа избор и добри цени...Повеќе парчиња без никакво муцање и изговори. Дадоа и попуст за 4 комада...Респект за фирмата...Единствено немаа за 14 инчни, но подобро и што земав малку поголеми, односно за15/16 инчи...Лаптопот е малку комотен у лежиштето, но затоа добив екстра простор во останатите прегради кои навистина ми значи...За повеќе инфо на следниот линк:

http://www.caselogic.com/16_laptop_backpack/product_detail/index.cfm?modelid=208560&productid=10121097


Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: Ранци за лаптопи 14" или 15,6"
« Одговори #16 на: 15 Февруари 2012, 18:57:15 pm »
И јас имам прекрасен земено од таму. Одличен избор.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Ранци за лаптопи 14" или 15,6"
« Одговори #17 на: 15 Февруари 2012, 23:32:06 pm »
Требаше вакви да си земите.

http://anhoch.com/pcmarket/index.php?pid=31224

;D ;D ;D


Супер изгледаат, со здравје да се користат.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Ранци за лаптопи 14" или 15,6"
« Одговори #18 на: 15 Февруари 2012, 23:42:50 pm »

Интересна актовката

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7039
Одг: Ранци за лаптопи 14" или 15,6"
« Одговори #19 на: 16 Февруари 2012, 04:34:00 am »
Ке  му пишам...Знаеф дека и ти ке имаш некое решение...
Во Невада имаа на времето еден модел на Таргус...Истиот јас го имам дома, од америка донесен, бољи ранец не сум имал у живот...Страшна работа...Им побарав, али не можеле да порачаат...ј-би га, се дешава...ке прочита он или ке му пишам на куроре попосле :)

Што све издржа ранецов, без размислување би купил Таргус пак, 19.95 долари, на распродаја у Wall-Mart...

Со здравје да се служиш со новиот, Сале ... 


Отсутен Scorpion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 470
Одг: Ранци за лаптопи 14" или 15,6"
« Одговори #20 на: 16 Февруари 2012, 07:32:32 am »
Конечно набавени ранците...Купени од продавничето во Веро2 во Тафталиџе.

Единствено они имаа избор и добри цени...Повеќе парчиња без никакво муцање и изговори. Дадоа и попуст за 4 комада...Респект за фирмата...Единствено немаа за 14 инчни, но подобро и што земав малку поголеми, односно за15/16 инчи...Лаптопот е малку комотен у лежиштето, но затоа добив екстра простор во останатите прегради кои навистина ми значи...За повеќе инфо на следниот линк:

http://www.caselogic.com/16_laptop_backpack/product_detail/index.cfm?modelid=208560&productid=10121097

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Firmata se vika MP kompjuteri ili Compag Trade... eden gazda e. Moze da gi najdes vo Skopjanka na 1vi kat. Oni se uvoznici za Case Logic.

pozz
Fiat Grande Punto & Fiat Stilo

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6103
 • 69
Одг: Ранци за лаптопи 14" или 15,6"
« Одговори #21 на: 16 Февруари 2012, 08:57:18 am »
Ке  му пишам...Знаеф дека и ти ке имаш некое решение...
Во Невада имаа на времето еден модел на Таргус...Истиот јас го имам дома, од америка донесен, бољи ранец не сум имал у живот...Страшна работа...Им побарав, али не можеле да порачаат...ј-би га, се дешава...ке прочита он или ке му пишам на куроре попосле :)

Што све издржа ранецов, без размислување би купил Таргус пак, 19.95 долари, на распродаја у Wall-Mart...

Со здравје да се служиш со новиот, Сале ... 

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Точно...Таргус е страшно озбилна фирма и искрено ми е криво што не купив уште еден од Невада на времето кога го имаше...Пред одприлике година дена...Инаку можам да кажам дека е две класи подобар од Case Logic-от, конкретно овој модел:Максимално е користен без пардон, по аеродроми, по одмори, по наваму натаму, кај не е однесен. 5 години А нема кажано...Концептот е перфектно осмислен со прегради, со џепчиња и тако даље.

@Scorpion
Точно....МП компјутери се вика фирмата и они се увозниците на Case Logic. Инаку Ок е ранецов, не е лош, поdобар избор во моментот немаше со добар квалитет и приступачна цена. Имаше и некој модели на НР, ама не беше тоа што треба да биде. Или пак имаше ранец еден, не 4 на пример...Избор по други дуќани можам да кажам нула.

Имаше и Blue Travel во Office Plus, али цените им беа по 4000 денари, + не беше нешто спектакуларно подобар од овој за да биде дупло поскап. Барем јас така мислам.

Ке видиме како ке се покаже овој. Би требало да е ОК, па здравје боже :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1214
Одг: Ранци за лаптопи 14" или 15,6"
« Одговори #22 на: 23 Февруари 2012, 11:04:03 am »
Сале шо пари е овој, и кај имаат друга продавница дечките?
Бтњ, Куоре ако имаш уште од тој на сликата пиши цена по пп ако се срамуваш овде.