Гласање

Ваш избор?

Suzuki Swift
12 (38.7%)
Ford Fiesta
6 (19.4%)
Seat Ibiza
13 (41.9%)

Вкупно гласови: 31

Автор Тема: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift  (Прочитано 41224 пати)

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #195 на: 29 Јануари 2012, 18:26:26 pm »
Повеќето што кажаа нешто лошо за 1.2 ТСИ, мислеа и алудираа на расипливоста и проблемите, не перформансите. Така да сеедно дали возеле 0 или 100. А за друго, нормално дека 100 е многу подобро од 0, тој со 0 нема што да раскажува :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54666
  • Махер
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #196 на: 29 Јануари 2012, 18:27:18 pm »
Повеќето што кажаа нешто лошо за 1.2 ТСИ, мислеа и алудираа на расипливоста и проблемите, не перформансите. Така да сеедно дали возеле 0 или 100. А за друго, нормално дека 100 е многу подобро од 0, тој со 0 нема што да раскажува :)
;D ;D  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Отсутен Vlado

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 371
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #197 на: 29 Јануари 2012, 18:29:45 pm »


Ако е ваква ибцата што ја меркаш, јас би Ибицата и ако сумлив ми е малку моторов пред се заради проблемиве што ги имаше некој на форумов, ама сепак би замижал покрај тоа, плус ако имаш и добра понуда комотно да си ја земаш. Искрено мене поубава ми е и од свифтот и од фиестата и би ја земал пред нив.
Сузуки Свифт 1.3

Отсутен Azriel

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 697
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #198 на: 29 Јануари 2012, 18:31:47 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ако е ваква ибцата што ја меркаш, јас би Ибицата и ако сумлив ми е малку моторов пред се заради проблемиве што ги имаше некој на форумов, ама сепак би замижал покрај тоа, плус ако имаш и добра понуда комотно да си ја земаш. Искрено мене поубава ми е и од свифтот и од фиестата и би ја земал пред нив.

Буквално истата е.
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54666
  • Махер
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #199 на: 29 Јануари 2012, 18:33:37 pm »
Ипак најпаметно е да ги повозиш, изглед си е изглед. :) Само со читање на форум не бива.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #200 на: 29 Јануари 2012, 18:34:47 pm »
Греота е да одлучиш без да ги провозиш.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #201 на: 29 Јануари 2012, 18:38:57 pm »
Ма шо ве к*р боли вас јас од каде знам. Ако сакаш како совет прифати го , ако не го сакаш не го прифаќај.
Нема шо да ти објаснувам, па и на Дени да му објаснувам, од каде знам јас моторите.

Голем си знаеш да куцаш на компјутер, види куцај по форуми и гледај кој се расипуваат. Дали тебе ќе ти се погоди дефек возило, треба да си пресметаш колкава ти е шансата.

И шо се секираш толку за кола, младо дете си, купи шо сакаш, 1.2 тси, 1.2 од поло мотор ако сакаш, со 3 цилиндри. Точак купи си. И да не ти се погоди, ќе заработиш ќе си купуш друга или ќе ти купат. Има цел живот пред тебе.

Ние овде што пишуваме на форумов, што знаеме. Собрани сељаци од секаде. Слушај го овај Дени, тој е напаметен од сите.
Поз
Извини што пробуваме да помогниме ;)

Добро бе што толку се изнервира? Па се гледа сега дека си малце пристрасен кон јапонски возила ама затоа ти пишав нема лутиш, а ти се напали ко млад мајмун али тоа е.

И мислам дека со од типот на вакви коментари и избацувања не се потребни и го молам модераторот нека ја затвори темава.

Поздрав на сите и фала за советите :)

Не се изнервирав не се секирај, тамам работа да се нервирам со секого.
Не сум пристрасен кој јапонските кога некој ме праша за совет така да незнам од каде тој заклучот. Јас искрено ти ја препорачувам Фиестата тдци.

Отсутен Azriel

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 697
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #202 на: 29 Јануари 2012, 18:51:48 pm »
Ма шо ве к*р боли вас јас од каде знам. Ако сакаш како совет прифати го , ако не го сакаш не го прифаќај.
Нема шо да ти објаснувам, па и на Дени да му објаснувам, од каде знам јас моторите.

Голем си знаеш да куцаш на компјутер, види куцај по форуми и гледај кој се расипуваат. Дали тебе ќе ти се погоди дефек возило, треба да си пресметаш колкава ти е шансата.

И шо се секираш толку за кола, младо дете си, купи шо сакаш, 1.2 тси, 1.2 од поло мотор ако сакаш, со 3 цилиндри. Точак купи си. И да не ти се погоди, ќе заработиш ќе си купуш друга или ќе ти купат. Има цел живот пред тебе.

Ние овде што пишуваме на форумов, што знаеме. Собрани сељаци од секаде. Слушај го овај Дени, тој е напаметен од сите.
Поз
Извини што пробуваме да помогниме ;)

Добро бе што толку се изнервира? Па се гледа сега дека си малце пристрасен кон јапонски возила ама затоа ти пишав нема лутиш, а ти се напали ко млад мајмун али тоа е.

И мислам дека со од типот на вакви коментари и избацувања не се потребни и го молам модераторот нека ја затвори темава.

Поздрав на сите и фала за советите :)

Не се изнервирав не се секирај, тамам работа да се нервирам со секого.
Не сум пристрасен кој јапонските кога некој ме праша за совет така да незнам од каде тој заклучот. Јас искрено ти ја препорачувам Фиестата тдци.

Врати се малце поназад па ќе видиш дали си пристрасен или не али тоа не е битно сега.

Фала за советот.
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен Vlado

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 371
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #203 на: 29 Јануари 2012, 19:04:23 pm »
http://i840.photobucket.com/albums/zz325/PuffDaddy222/P1040253.jpg

Ако е ваква ибцата што ја меркаш, јас би Ибицата и ако сумлив ми е малку моторов пред се заради проблемиве што ги имаше некој на форумов, ама сепак би замижал покрај тоа, плус ако имаш и добра понуда комотно да си ја земаш. Искрено мене поубава ми е и од свифтот и од фиестата и би ја земал пред нив.

Буквално истата е.

Епа то е то според мене, види само ако имаш можност провозија или на тест или од некој другар ако има ибиза, и одлучи си.
Сузуки Свифт 1.3

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Ford Fiesta vs Seat Ibiza vs Suzuki Swift
« Одговори #204 на: 29 Јануари 2012, 19:11:43 pm »
По барање на Азриел темата се затвара, ги добил потребните совети, а непотребно се оди во ОТ и лични препукувања :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.