Автор Тема: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.  (Прочитано 38886 пати)

Отсутен RockIt

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #90 на: Јули 23, 2012, 14:37:00 pm »
ke odam od avgust do bohemija motors da vidam i tie so ke kazat. fala ti

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #91 на: Јули 23, 2012, 14:42:36 pm »
Eве чисто информативно околу цените.... Во претходната генерација на Фокус сериски се вградуваше темпомат и Мида за тоа плаќаше 100 евра на возило. Сега во новиот модел нема темпомат сериски и се доплаќа 300 евра по нарачка

Отсутен stig

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 933
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #92 на: Октомври 20, 2012, 19:24:13 pm »
Да ја крениме темава од мртвите :) вчера малку се занимавав со монтажа на темпомат и еве што испаднаКога го активирав на дијагностика почна и ламбичката на шалт таблата да свети, поврзувањето е исто како да бил намонтиран од фабрика. Се на се одличен додаток и доста корисен.

Отсутен Dimac

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 670
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #93 на: Октомври 20, 2012, 19:29:29 pm »
Stig колку би ме коштало целата постапка да ја извршиш кај мене на Толедото???

Отсутен stig

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 933
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #94 на: Октомври 20, 2012, 19:45:16 pm »
Истата рачка е ваква? ако е ваква оваа е 2000 денари нова се разбира не е оригинална VW туку заменска е сеа ке ти треба инсталацијата до воланот од под брисачите што доаѓа таа е во овластениот 2700 денари на ибеј се движат околу 1500-600 најефтината јас на направив сам ама ми одзеде некое време, и уште нешто да ти напоменам не сум од Скопје.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #95 на: Октомври 20, 2012, 19:54:25 pm »
убаво легнала на пасатов,многу корисна работа ако патуваш на отворено

Отсутен stig

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 933
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #96 на: Октомври 20, 2012, 20:12:13 pm »
Голф е Смичка, легнувањето е тоа како што е од фабрика исто нема никакви преправки.

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #97 на: Октомври 20, 2012, 20:33:12 pm »
Дени, Дени, ДЕНИИИИИИИИИИИИИИИИИ!!!! :D
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #98 на: Октомври 20, 2012, 20:36:30 pm »
Stig dobi PP od mene vo istata minuta koga gi postirase slikite. :) :) :) :)


Ama ne e isto. :) :) :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6191
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #99 на: Октомври 21, 2012, 00:43:09 am »
Што е тоа темпомат ???

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2616
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #100 на: Октомври 21, 2012, 01:52:53 am »
Тоа ти е кога одржуваш некое темпо со матот,разбираш?  ;D ;D ;D


http://en.wikipedia.org/wiki/Cruise_control

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6947
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #101 на: Декември 07, 2016, 00:03:18 am »
Тргнав да отворам нова тема, ама ја најдов оваа. Сакам да вградам темпомат на bmw 1 e87. Сам не сакам да чепкам, не се разбирам во тоа. :) Набрзинка што читнав ќе ми треба ракетка за темпомат да купам, да се вгради тоа и програмскиот дел да се среди. Некој кај нас што би се нафатил да го направи тоа ? Некој член што направил ваков зафат, совет искуство ? :)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3448
 • Samo VW je auto!
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го не&
« Одговори #102 на: Декември 07, 2016, 07:08:44 am »
Jas dostavav tempomat na meganot, nisto strasno ne e. Sve bese plug&play samo sto treba da se razbudi opcijata preku kompjuter, kaj mene e fabrika nemozes da poznaes deka e cepkano nesto, se si raboti kako so treba. Za vgraduvanje tempomat iskrena preporaka za deckoovo. +38970579777 Darko. Javi mu se kazi mu deka jas sum ti go dal brojot. Deckoto raboti vo M kar, car e!
GTI je zmaj

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6947
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #103 на: Декември 07, 2016, 16:13:40 pm »
Фала Прч, ќе го контактирам дечкото. :)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #104 на: Декември 07, 2016, 17:52:58 pm »
Прч кажи му ја темата, да види само колку пара нерви искина да го инсталираш. Инаку за во МКД е тотално непотребен, го уклучувам одвреме навреме колку да не се расипе.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need