Автор Тема: Бришење LCD панел !  (Прочитано 7005 пати)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Бришење LCD панел !
« на: 14 Јануари 2012, 17:51:08 pm »
Како да се отстрани линија од маркер за цд-а на панелот?

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #1 на: 14 Јануари 2012, 22:47:57 pm »
Како да се отстрани линија од маркер за цд-а на панелот?
Пробај со сретство за чистење што се продава во скоро секоја продавница за компјутери. Мислам дека тие маркери се алкохолни и лесно се вадат. Алкохол ке го избрише одма но незнам колку е безбедно.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #2 на: 08 Март 2012, 21:25:21 pm »
ако не успее со средствата за лцд екрани што се, може да се брише со класична домача ракија...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #3 на: 08 Март 2012, 22:48:10 pm »
Алкохолот нема да го оштети екранот. Јас редовно го чистам со 96% алкохол.  Само немој разредувач, бензин или нитро да помислиш да користиш. Само алкохол.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #4 на: 08 Март 2012, 23:16:15 pm »
sto predlagata za brisenje wled ekran? mislam ona standart brisenje,sega zemav novo lap-topce i stigna za brisenje ekranot,magicna krpa,nekoe sredstvo?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #5 на: 08 Март 2012, 23:17:10 pm »
Алкохолот нема да го оштети екранот. Јас редовно го чистам со 96% алкохол.  Само немој разредувач, бензин или нитро да помислиш да користиш. Само алкохол.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #6 на: 08 Март 2012, 23:19:29 pm »
sto predlagata za brisenje wled ekran? mislam ona standart brisenje,sega zemav novo lap-topce i stigna za brisenje ekranot,magicna krpa,nekoe sredstvo?
ako e samo prasina so magicna krpa,ako ima nesto mrsno slobodno so rakija

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #7 на: 08 Март 2012, 23:26:07 pm »
Не со ракија. Се таложи на екранот резидуал и после изгледа бело. Исклучиво со 96% алкохол.

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #8 на: 08 Март 2012, 23:37:04 pm »
А екран на мобилен со што се чисти?на тач нормално.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #9 на: 08 Март 2012, 23:50:47 pm »
Со вода или алкохол

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #10 на: 09 Март 2012, 00:55:27 am »
Генерално се од техника се чисти со Ајакс за стакло.

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #11 на: 09 Март 2012, 00:56:59 am »
Да знам од сега,дека многу често се прља екранот.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #12 на: 09 Март 2012, 22:27:37 pm »
Влажни марамчиња.... ;)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #13 на: 09 Март 2012, 22:32:36 pm »
Никако влажни марамчиња. Тие содржат пудра и маснотии.
Абе послушајте ме, алкохол 96% и тема затворена крај на муабетот. ;D што ти е диктатура а?

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #14 на: 09 Март 2012, 23:15:00 pm »
Falanga баш ќе зеам алкохол 96% да пробам линијата да избришам.