Автор Тема: Чистење глава на принтер Epson C42UX  (Прочитано 5466 пати)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Чистење глава на принтер Epson C42UX
« Одговори #15 на: 20 Јануари 2012, 00:24:42 am »

За Хп-то сум слушал доколку ти седи не стампаш не запекува, а за Епсонот мора барем еден лист да пуштиш неделно!

Отсутен igorN73

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: Чистење глава на принтер Epson C42UX
« Одговори #16 на: 20 Јануари 2012, 00:49:17 am »
Ме интересира со еден кертриџ на хп колку листови може да се испринтаат од прилика?Околу 100?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Чистење глава на принтер Epson C42UX
« Одговори #17 на: 20 Јануари 2012, 09:00:27 am »
Ме интересира со еден кертриџ на хп колку листови може да се испринтаат од прилика?Околу 100?
Зависи... Ќе си пробаш, и плус ќе си најдеш копија керртриџи за упола пари. Веќе години наназад веќе сите тоа го прават.