Автор Тема: Поздрав од ....  (Прочитано 27633 пати)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
 • 69
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #15 на: Јануари 11, 2012, 00:07:15 am »
тумороу :) остај нешто и за утре...ја ке ставам малку слики од некаква си ретро турнеја, па има и возилца од пред 100 години...интересно у секој случај :)
Ке споделиме со нашите софорумџии :))
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #16 на: Јануари 11, 2012, 00:07:20 am »
Сале на првата слика ти си тој од десно ?
Исунчан, ова после плажа е сликано...
Пред и потоа а ? :D
;D ;D ;D

Дени фантастични ти се сликиве .

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2304
 • Имигрант
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #17 на: Јануари 11, 2012, 01:06:59 am »
Еве уште некоја фотка од Нимберг
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Да не е оваа слика на автобуската станица таму?? Познато ми е местото ...

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
 • 69
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #18 на: Јануари 11, 2012, 08:23:11 am »
Да не е оваа слика на автобуската станица таму?? Познато ми е местото ...

Може да ти е познато, но ова е во центарот на градот позади главната полициска станица, во близина на стариот град...Ако знаеш кај се наоѓа тоа...Одма тука има и пожарна станица, само незнам кај ми е сликата од противпожарната станица...Инаку автобуската, а и незнам на која мислиш пошто ги има неколку, се далеку од овде... :)


Еве малку ретро автомобили...Оние што сакаат постари возила ке уживаат :)

Фаланга, ова те поздравија од фабриката и прашаа за твојот опел, да не не го чуваш како што треба, ке пратат екипа да ти го конфискува :)


И нешто за љубителите на возилата од островот, или од енглеска :)

« Последно менување: Јануари 11, 2012, 08:57:44 am SaleSk »
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #19 на: Јануари 11, 2012, 09:33:30 am »
Поздрав од Берлин ....
 
Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49546
 • Махер
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #20 на: Јануари 11, 2012, 10:17:15 am »
Многу си ја сакам сликава. :)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #21 на: Јануари 11, 2012, 10:24:03 am »
Углавном не е со мене...Не се секирај, тука има пиво, место вода се пие...Ке кркам и за тебе :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Докторе, ве мамет комунистине за то пивото! Немат алкохол.
Ојде ли на курва во црвенине сокаци? Аку не се мамам, на 500 метри се од полицискана станица.

Ами шо прајме Женева за клецање?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #22 на: Јануари 11, 2012, 10:46:12 am »
уште една фантастична

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #23 на: Јануари 11, 2012, 11:58:41 am »
А бе вие отидовте коли да гледате или ... ;) После тешка ни е работата ц ц ц :) Ништо, знам зошто ни праите лиги :D Поздрав и убаво да си поминете или се вративте више? ;D

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #24 на: Јануари 11, 2012, 12:12:38 pm »
Вратени сме со телото ама умот и очите ни останаа таму ...... има што да се види, и самиот знаеш де....

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
 • 69
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #25 на: Јануари 11, 2012, 12:19:01 pm »
Вратени сме со телото ама умот и очите ни останаа таму ...... има што да се види, и самиот знаеш де....
Ти си се вратил...
Нам што работата ни е таква за да сме тука не сме криви :)

А бе вие отидовте коли да гледате или ... ;) После тешка ни е работата ц ц ц :) Ништо, знам зошто ни праите лиги :D Поздрав и убаво да си поминете или се вративте више? ;D

Зависи кој како :)
И кој за каква работа отишол...
Инаку ова се слика у слободно време...
Да не сакаш скрин шот од моментов...Ке ти се сповраќа ако видиш што гледам :))
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10636
 • Архитект
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #26 на: Јануари 11, 2012, 16:50:23 pm »
mmm121 Дали зелениот јагуар е сликан пред Музејот на Холокаустот? Или во близина?

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #27 на: Јануари 11, 2012, 18:21:16 pm »
mmm121 Дали зелениот јагуар е сликан пред Музејот на Холокаустот? Или во близина?

незнам дали е музејот тука ама знам дека рандом квадратите што се гледаат во позадина се Споменик на жртвите од Холокаустот

Berlin Holocaust memorial
http://en.wikipedia.org/wiki/Memorial_to_the_Murdered_Jews_of_Europe

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10636
 • Архитект
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #28 на: Јануари 11, 2012, 20:00:17 pm »
Да, да. Сега си проверив каде е ова. Јас мислев дека  е во близина на Музејот, ама не било.
На овај мислев...
http://gallagherstravels.com/files/2010/08/jewishmuseum.jpg
http://places-to-see.net/Photos/Jewish-Museum-Berlin.jpg

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Поздрав од ....
« Одговори #29 на: Јануари 12, 2012, 01:18:16 am »
поздрав од жабарине и комшииве .. :)