Автор Тема: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )  (Прочитано 8416 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« на: 14 Февруари 2011, 16:10:33 pm »
CENA : 2.800 DEN  ( - klaberski popust )

central door locking
vo cenata e vklucena i profesionalna montaza i 12 meseci garancija

http://www.dogsecurity.mk/component/virtuemart/category/14/%D0%94%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BB%D0%B8.html

[датотека избришана од администраторот]
« Последно менување: 20 Ноември 2013, 23:19:56 pm DOG SECURITY »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #1 на: 28 Јули 2011, 19:53:45 pm »
имам проблем со даљинското, местено ми е во новус ама не ми се иде кај нив, ќе може ли вие да ми помогнете. си има контакт си трепкаат жмигавците ама вратите нејќат да се отворат/затворат, како да нема сила да ги турне тие "курињата" што треба да ја затворат/отворат вратата. фала и ако може што поскоро да добијам одговор бидејќи уште утре сум во скопје. поздрав

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #2 на: 28 Јули 2011, 21:03:49 pm »
имам проблем со даљинското, местено ми е во новус ама не ми се иде кај нив, ќе може ли вие да ми помогнете. си има контакт си трепкаат жмигавците ама вратите нејќат да се отворат/затворат, како да нема сила да ги турне тие "курињата" што треба да ја затворат/отворат вратата. фала и ако може што поскоро да добијам одговор бидејќи уште утре сум во скопје. поздрав

Тешко,мислам дека и дечките од Dog Security се на одмор.

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #3 на: 29 Јули 2011, 17:55:27 pm »
си го средив даљинското денеска во новус, малце им подвикнав, се понанервирав и тоа е тоа :) моторчето у врата нешо заебавало, ми го средија за беспари

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #4 на: 05 Август 2011, 18:51:05 pm »
си го средив даљинското денеска во новус, малце им подвикнав, се понанервирав и тоа е тоа :) моторчето у врата нешо заебавало, ми го средија за беспари

Tukusto pristignavme od godisen odmor.Samo da se prijavime...Pozdrav
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен slaki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 109
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #5 на: 02 Декември 2011, 10:53:25 am »
Имам Ибица 2000год и го изгубив клучот на кој имав далечинско за централното. Колку би ме коштало само далечинско и дали може да биде изведено со клуч (имам клуч направено дупликат да се извади металот со кодот и да се монтира на далечинско како на сликава)?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #6 на: 02 Декември 2011, 11:08:39 am »
Дог, ај дај ми понуда за кај мене на спаркот те молам. Централна брава има, само далиечинско ми треба. Пиши ми тука или на ПП евентуално.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6910
 • хаУс мајстор
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #7 на: 23 Октомври 2012, 17:09:54 pm »
DOG aj help malku,se raboti za centralno zaklucuvanje na vrati,na Polo 6n(pnevmatsko)amaterski od moja strana kazano poso ne se razbiram.Problemot e sleden:
Probuvajki da ja sredam elektronikata na prozorot poso ne mi se otvarase,imase dva dzeka koi nikade ne bea povrzani,e sea jas gi spoiv eden so drug,i avtomatski bravite mi se zatvorija,sto proizleze potoa deka ni so dalinsko ni so kluc ne se otvaraat/zatvaraat istite.Sto spoiv? Elektronikata od centralnoto i elektronikata od prozorot,dali e mozno da se napravilo spoj pa da e otiden nekoj osigurac ili riknalo centralnoto???
PS:prozorot go srediv,eden od dzekovite so nebese nikade zakacen bil od elektronikata na prozorot,po pregledot na drugata vrata.....smotan xD

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6103
 • 69
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #8 на: 23 Октомври 2012, 17:13:55 pm »
И сеа која ти е ситуацијата? Пак ти се затворени вратите?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6910
 • хаУс мајстор
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #9 на: 23 Октомври 2012, 18:44:26 pm »
ne funkcionira centralnoto ni so dalinsko ni so kluc,sea otklucuvam vozacka vrata so kluc drugite rucno :/

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6103
 • 69
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #10 на: 23 Октомври 2012, 18:48:06 pm »
Можда ти изгорел осигурачот за централната...Најди ја единицата, провери дали имаш +12 волти довод...Ако немаш, смени осигурач...И ке ти работи...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6910
 • хаУс мајстор
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #11 на: 23 Октомври 2012, 18:53:02 pm »
utre mi e toa u plan,samo ako go najdam komsijata,od toa sam napravi..........ako ne znaes ne pipaj rabotava  ;D
PS:prozorot vazno go napraviv sega koga kje bide ladno,celo leto go pecev devojceto u kola  8)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #12 на: 25 Октомври 2012, 09:53:36 am »
utre mi e toa u plan,samo ako go najdam komsijata,od toa sam napravi..........ako ne znaes ne pipaj rabotava  ;D
PS:prozorot vazno go napraviv sega koga kje bide ladno,celo leto go pecev devojceto u kola  8)

Здраво Зоки ...Ако сеуште не си го решил проблемот,повели дојди ќе го решаваме што и да е .Поздрав
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6910
 • хаУс мајстор
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #13 на: 25 Октомври 2012, 17:34:22 pm »
utre mi e toa u plan,samo ako go najdam komsijata,od toa sam napravi..........ako ne znaes ne pipaj rabotava  ;D
PS:prozorot vazno go napraviv sega koga kje bide ladno,celo leto go pecev devojceto u kola  8)

Здраво Зоки ...Ако сеуште не си го решил проблемот,повели дојди ќе го решаваме што и да е .Поздрав
Аха уште тоа фали до кај вас да дојдам,па да се мислите од каде да почнете,немам време со смениве на работа,утре ќе можам да проверам со осигурачите,ако не успеам кога ќе ја склопам колата ќе наминам,таман и за звучки да видиме.
поздрав

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: DALECINSKI MODUL ( SPY LT-029 )
« Одговори #14 на: 25 Октомври 2012, 17:45:04 pm »
utre mi e toa u plan,samo ako go najdam komsijata,od toa sam napravi..........ako ne znaes ne pipaj rabotava  ;D
PS:prozorot vazno go napraviv sega koga kje bide ladno,celo leto go pecev devojceto u kola  8)

Здраво Зоки ...Ако сеуште не си го решил проблемот,повели дојди ќе го решаваме што и да е .Поздрав
Аха уште тоа фали до кај вас да дојдам,па да се мислите од каде да почнете,немам време со смениве на работа,утре ќе можам да проверам со осигурачите,ако не успеам кога ќе ја склопам колата ќе наминам,таман и за звучки да видиме.
поздрав

Ок , среќно склапање и мајсторишање на колата ,а за звучници кога сакаш повели помини  ....Поздрав
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk