Автор Тема: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006  (Прочитано 69348 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5486
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #180 на: 19 Декември 2011, 13:42:12 pm »
a cena nekoj da kaze ????

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #182 на: 21 Декември 2011, 01:32:15 am »
Во Дог има и Филипс, бар ак ставаш нешто најквалитетно да ставиш...

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #183 на: 21 Декември 2011, 23:40:08 pm »
a cena nekoj da kaze ????


Повели помини кај нас ,на лице место ќе испрезентираме и ќе се договориме.Поздрав СЕАТ...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #184 на: 05 Април 2012, 14:31:10 pm »
mene mi rekoa  trebalo dase montiraat nekoj laznjaci pa ako treba kemi kaze nekoj za vkupnata cena so laznjaci ako treba i cena za bez laznjaci
Тие лажњаците ти се обичен отпорник со соодветен отпор и снага, е сега во фабричкиве ледови може да си има вградено, а ако си прајш сам лед диоди треба да доклајш, кај мене еден од жмигавците е со лед, па побрзо трепкаат, знам и еден другар стај на мерцедес позиции и му ајви грешка на таблата, али лесно се корегира како што кажав со отпорник, ако воопшто има потреба. Инаку за ксенонот не верува дека има потреба, исто трошат како и обичните светилки

Отсутен aleksandarbt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
 • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #185 на: 13 Април 2012, 21:32:45 pm »
   
XENON CORECTOR - WARNING CANCELER
 
За што служи ова podetalno i dali ako mestam e go ima vo kitot ili dodatno se doplaka

Отсутен аллександар

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 97
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #186 на: 17 Октомври 2014, 02:34:21 am »
преку глава ми е од кинескине гомна од ксенони... на муабет ти го фалат до немај каде - мислиш подобар е и од фабрикчките во коли што ги ставаат, свесен сум дека се со слаб квалитет али врвот го досигнав пред некој ден кога земав 2 сијалици ( пошто претходните премногу ослабеа и делуваа како позициони светла ) и едната од нив изгоре после само 3 дена работа да не кажам после помалку од 12 саата работа !!!

деновиве ( ако не и утре ) одам до кај вас дечки да земам еден асален ксенон само незнам како иде со монтажата - не би сакал да ги монтирам јас пошто на мојава кола е страшно заебано да смениш сијалица а не па кога се работи за ваква скапа опрема

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5435
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #187 на: 17 Октомври 2014, 02:36:43 am »
Oni si gi montiraat.
Nema da zgresis so niv.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1267
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг:
« Одговори #188 на: 17 Октомври 2014, 08:11:58 am »
Добро е што трендот на шабанизација со џоамити ксенон е во опаѓање. Тоа на своја кожа го осеќаат тие што со возилото треба да одат во некоја од европските земји и тоа од словенија нагоре.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5435
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #189 на: 17 Октомври 2014, 10:56:14 am »
Zs?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #190 на: 18 Октомври 2014, 02:31:25 am »
зш ги перкат по џебот за лоши светла...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен аллександар

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 97
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #191 на: 18 Октомври 2014, 02:56:37 am »
како што кажав денеска бев до дог секјурити и да се пофалам ставив проксенон H7R. ме кошташе 4500 со 12 месеца гаранција и на сијалици и на трафоа и фала богу задоволен сум.. со кинеските срања доста беше

мој совет до сите оние кои сакаат убаво и квалитетно светло - не си ги трошете парите на кинески гомна. поубаво соберете уште некој денар и возете жолти сијалици откоклу да ставате ефтини кинески ксенони, губите пари ослепувате други возачи и ништо не постигнувате.

толку!

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5435
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #192 на: 18 Октомври 2014, 09:08:55 am »
Pametna odluka.
I na dolgi stavi ili samo kratki?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #193 на: 18 Октомври 2014, 22:46:32 pm »
Има ли разлика во светлосниот сноп на подобро во однос на кинезите предходно?

Отсутен аллександар

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 97
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #194 на: 19 Октомври 2014, 01:41:00 am »
Има ли разлика во светлосниот сноп на подобро во однос на кинезите предходно?

има. овие што ги земав јас ја усмеруваат светлината надолу за да не им пречиш на тие од контра страна што ти доаѓаат ама ако имаш понова кола односно поубави фарови нема да ти биде проблем и обични х7 ксенон да ставиш.

единствено што не ми прави мерак и некако ми е шубе што се 6 000 келвини ама не ја даваат таа бела светлина што треба да биде. малку на жолто маваат. место 6 000 овие се некаде 5 500 од прилика ( груба моја проценка )

Pametna odluka.
I na dolgi stavi ili samo kratki?

ставив само на кратки пошто долгите не ги користам многу а треба да дадам уште барем 3500 најмалце за долги. здравје понатака можеби ке ставам и долги