Автор Тема: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006  (Прочитано 67252 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« на: 14 Февруари 2011, 13:19:34 pm »
-4300 K
-6000 K
-8000 K

CENA: 4.990 DEN
Vo cenata e vklucena i profesionalna montaza i garancija od 12.meseci

http://www.dogsecurity.mk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=20&Itemid=1

[датотека избришана од администраторот]
« Последно менување: 14 Февруари 2011, 16:17:09 pm DOG SECURITY »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54545
 • Махер
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #1 на: 24 Февруари 2011, 17:50:52 pm »
Дог колку траат ХИД Х7 што ви се 3600 денари, и колку имаат гаранција? А ви се наоѓа 4300к од нив?

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #2 на: 24 Февруари 2011, 20:49:08 pm »
Zdravo DENI...H7 4300 k imame samo od SLIM varijantata i kostaat  4.990 den
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54545
 • Махер
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #3 на: 24 Февруари 2011, 21:29:31 pm »
Ке има нешто од поефтините наскоро Х7 4300? Таман мислев следна недела...

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #4 на: 24 Февруари 2011, 21:52:01 pm »
Ке има нешто од поефтините наскоро Х7 4300? Таман мислев следна недела...

Ke ti obezbedam do slednata nedela,nema problem...Samo ke me podsetis pred da doagjas...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #5 на: 24 Февруари 2011, 22:38:22 pm »
А шо бренд се светилките
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54545
 • Махер
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #6 на: 28 Февруари 2011, 12:53:11 pm »
Dog koj den da pominam (posle 3), da prajme rabota? Ima klubski popust, da zemam reklamni fotki da praime, ili ne?  ;)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #7 на: 28 Февруари 2011, 13:55:40 pm »
Dog koj den da pominam (posle 3), da prajme rabota? Ima klubski popust, da zemam reklamni fotki da praime, ili ne?  ;)


Javi se ke se dogovorime..
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #8 на: 28 Февруари 2011, 14:41:16 pm »
Дог колку траат ХИД Х7 што ви се 3600 денари, и колку имаат гаранција? А ви се наоѓа 4300к од нив?
6 месеци гаранција имаат тие од 3600 вчера прашав
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54545
 • Махер
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #9 на: 28 Февруари 2011, 14:45:30 pm »
WTF? Не ваљда?

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #10 на: 28 Февруари 2011, 15:22:14 pm »
А што бренд се?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #11 на: 28 Февруари 2011, 16:46:50 pm »
Дог колку траат ХИД Х7 што ви се 3600 денари, и колку имаат гаранција? А ви се наоѓа 4300к од нив?
6 месеци гаранција имаат тие од 3600 вчера прашав

Tie od 4.990 den imaat  12 meseci garancija
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54545
 • Махер
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #12 на: 28 Февруари 2011, 17:35:49 pm »
Ок, тогаш.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6090
 • 69
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #13 на: 28 Февруари 2011, 21:46:10 pm »
А што бренд се?

Обиди се по трет пат...Викаат Трета Среќа ;D

Ксенон :)

А и на крај краева што е важно??? Добиваш одлична гаранција, 12 месеци...Најбитно е што имаш и со различна топлина на светење...4.3к според мене би биле супер...Да соберам некој денар и може ке напраам еден апгрејд на моите светла....
Него и јас имав прашање...

Дали Н4 се би или се само ксенон?
Ако се само ксенон, у тој случај средното е ксенон, а долгото е Н3 или Н1?
« Последно менување: 28 Февруари 2011, 21:48:53 pm SaleSk »
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #14 на: 28 Февруари 2011, 22:33:22 pm »
Eve kratko objasnuvanje..

А што бренд се?

Обиди се по трет пат...Викаат Трета Среќа ;D

Ксенон :)

А и на крај краева што е важно??? Добиваш одлична гаранција, 12 месеци...Најбитно е што имаш и со различна топлина на светење...4.3к според мене би биле супер...Да соберам некој денар и може ке напраам еден апгрејд на моите светла....
Него и јас имав прашање...

Дали Н4 се би или се само ксенон?
Ако се само ксенон, у тој случај средното е ксенон, а долгото е Н3 или Н1?
H4 e sijalica koja vo obicna forma (halogena sijalica) e so 2 vlakna od koi ednoto e  nameneto za sredno ,a drugoto za dolgo svetlo.E sega vo XENON izvedba toa e:  edna XENON  sijalica koja raboti vo dva rezima.H4-XENON sijalica e sostavena od eden elektromagnet i edna sijalica. Vo normalna polozba sijalicata sveti samo (dole) kako sredno svetlo,a koga ke se aktivira elektromagnetot -ja povlekuva sijalicata prema vnatre i togas sijalcata  sveti i (gore i dole) preku eden otvor na nasocuvacot koj se naogja nad sijalicata.Znaci vo edna sijalica ima i sredno i dolgo svetlo,a megju narodot toa e poznato kako BI-XENON.inaku prav BI -XENON e sijalica so dve ampuli,koja sto e mnogu poskapa ,no toa ne menuva nisto poveke.H1 ili H7 se sijalici koi se koristat na farovi kade sto  srednoto i dolgoto svetlo se odvoeni vo posebni komori (reflektori).Pozdrav
« Последно менување: 28 Февруари 2011, 22:35:12 pm DOG SECURITY »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk