Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 589793 пати)

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3624
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4095 на: 16 Јуни 2022, 21:07:56 pm »
Мислам дека моментално Порше Македонија се најоачјни увозници за нови возила во Македонија, одма после Аутомакедонија СК секако. Ама тие од времето си држат очајност, овие последниов период кој очај станаа, не ми се верува веќе. Искрено незнам како не е дојдено до смена во управата ама се надевам дека за брзо ќе дојде. Ништо незнаат, никакви возила немаат, делови во сервисот немаат за најосновни работи (уље за промена во ДСГ на пример), О Ч А Ј.

Леонов што го порачав не се знае ни кај е ни што е, 2 недели после порачката ми кажаа дека добил недела за производство од 13 до 19 Јуни (оваа недела сега) но секако дека ја изгуби неделата за производство "немало камеро" па моментално апсолутно никакво инфо нема. Одам таму еднаш неделно и ми зборуваат глупости како да незнам што е кола, криза било, немало камери, кабли, чипови.... ОЧАЈ. Но секакао нема никаква сврха да се карам и објаснувам зошто имам потпишано договор па така да доколку не стаса за 6 месеци од датумот на порака си го зимам капарот и толку е.

Од увозниците би ги пофалил Киа и Хјундаи, одличен однос, одличен лагер(со однос на ситуацијата) и спремност и желба на продавачот да ти продаде кола при што ќе си направи културен муабет без лажење, претерување и слично.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54745
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4096 на: 16 Јуни 2022, 21:13:16 pm »
Биднало...

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3624
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4097 на: 16 Јуни 2022, 21:15:39 pm »
Леонот си е топ(за тоа што го барав), Порше Македонија не ги бива за жал. И ај што не ги бива, не ги бива ама не ни пробуваат да сменат нешто. Лажат со глупости. Во салонот ставиле една Атека како мумија стои 3 месеци :D
Немаат ли нешто директор, регионален директор, некој да дојде да види колку очајно е се :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1499
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4098 на: 16 Јуни 2022, 21:17:10 pm »
Мислам дека моментално Порше Македонија се најоачјни увозници за нови возила во Македонија, одма после Аутомакедонија СК секако. Ама тие од времето си држат очајност, овие последниов период кој очај станаа, не ми се верува веќе. Искрено незнам како не е дојдено до смена во управата ама се надевам дека за брзо ќе дојде. Ништо незнаат, никакви возила немаат, делови во сервисот немаат за најосновни работи (уље за промена во ДСГ на пример), О Ч А Ј.

Леонов што го порачав не се знае ни кај е ни што е, 2 недели после порачката ми кажаа дека добил недела за производство од 13 до 19 Јуни (оваа недела сега) но секако дека ја изгуби неделата за производство "немало камеро" па моментално апсолутно никакво инфо нема. Одам таму еднаш неделно и ми зборуваат глупости како да незнам што е кола, криза било, немало камери, кабли, чипови.... ОЧАЈ. Но секакао нема никаква сврха да се карам и објаснувам зошто имам потпишано договор па така да доколку не стаса за 6 месеци од датумот на порака си го зимам капарот и толку е.

Од увозниците би ги пофалил Киа и Хјундаи, одличен однос, одличен лагер(со однос на ситуацијата) и спремност и желба на продавачот да ти продаде кола при што ќе си направи културен муабет без лажење, претерување и слично.
Јас си повлеков капар од еден салон и си отидов у друг. Око не ми трепна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10124
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4099 на: 16 Јуни 2022, 21:18:28 pm »
Уште во 2016та беа хаос.
Меѓудругото, ги прашуваш за бензинец, они ти  прават бајачки за дизел, ај за дизел прашање, тие за сет бандажи...
Некако ја оправивме назад за бензинец (турбо), две недели ме влечеа за нос за тест возење, те ќе ми се јавиле,  те ваму, те онаму бил голфот, те кај шефицата која не дошла на работа неколку дена...

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3624
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4100 на: 16 Јуни 2022, 21:21:26 pm »
Мислам дека моментално Порше Македонија се најоачјни увозници за нови возила во Македонија, одма после Аутомакедонија СК секако. Ама тие од времето си држат очајност, овие последниов период кој очај станаа, не ми се верува веќе. Искрено незнам како не е дојдено до смена во управата ама се надевам дека за брзо ќе дојде. Ништо незнаат, никакви возила немаат, делови во сервисот немаат за најосновни работи (уље за промена во ДСГ на пример), О Ч А Ј.

Леонов што го порачав не се знае ни кај е ни што е, 2 недели после порачката ми кажаа дека добил недела за производство од 13 до 19 Јуни (оваа недела сега) но секако дека ја изгуби неделата за производство "немало камеро" па моментално апсолутно никакво инфо нема. Одам таму еднаш неделно и ми зборуваат глупости како да незнам што е кола, криза било, немало камери, кабли, чипови.... ОЧАЈ. Но секакао нема никаква сврха да се карам и објаснувам зошто имам потпишано договор па така да доколку не стаса за 6 месеци од датумот на порака си го зимам капарот и толку е.

Од увозниците би ги пофалил Киа и Хјундаи, одличен однос, одличен лагер(со однос на ситуацијата) и спремност и желба на продавачот да ти продаде кола при што ќе си направи културен муабет без лажење, претерување и слично.
Јас си повлеков капар од еден салон и си отидов у друг. Око не ми трепна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Според договорот што го потпишав на 29.03 имаат 6 месеци рок за достава, после тоа можам да си повлечам. Така да искрено не се замарам многу зошто неможам ништо друго освен да чекам, ако стаса за тие 6 месеци арно, ако не ќе си го повлечам и тоа е. Не вредат нервозите секако, а и мерак ми е да ми стаса колата како што си ја порачав со опрема.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1499
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4101 на: 16 Јуни 2022, 21:24:36 pm »
Мислам дека моментално Порше Македонија се најоачјни увозници за нови возила во Македонија, одма после Аутомакедонија СК секако. Ама тие од времето си држат очајност, овие последниов период кој очај станаа, не ми се верува веќе. Искрено незнам како не е дојдено до смена во управата ама се надевам дека за брзо ќе дојде. Ништо незнаат, никакви возила немаат, делови во сервисот немаат за најосновни работи (уље за промена во ДСГ на пример), О Ч А Ј.

Леонов што го порачав не се знае ни кај е ни што е, 2 недели после порачката ми кажаа дека добил недела за производство од 13 до 19 Јуни (оваа недела сега) но секако дека ја изгуби неделата за производство "немало камеро" па моментално апсолутно никакво инфо нема. Одам таму еднаш неделно и ми зборуваат глупости како да незнам што е кола, криза било, немало камери, кабли, чипови.... ОЧАЈ. Но секакао нема никаква сврха да се карам и објаснувам зошто имам потпишано договор па така да доколку не стаса за 6 месеци од датумот на порака си го зимам капарот и толку е.

Од увозниците би ги пофалил Киа и Хјундаи, одличен однос, одличен лагер(со однос на ситуацијата) и спремност и желба на продавачот да ти продаде кола при што ќе си направи културен муабет без лажење, претерување и слично.
Јас си повлеков капар од еден салон и си отидов у друг. Око не ми трепна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Според договорот што го потпишав на 29.03 имаат 6 месеци рок за достава, после тоа можам да си повлечам. Така да искрено не се замарам многу зошто неможам ништо друго освен да чекам, ако стаса за тие 6 месеци арно, ако не ќе си го повлечам и тоа е. Не вредат нервозите секако, а и мерак ми е да ми стаса колата како што си ја порачав со опрема.
Во секој случај рагледај си имај си опција Б.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3624
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4102 на: 16 Јуни 2022, 21:27:52 pm »
Да да во право си, за жал лоши се опцииве. Тојота викаат 10 до 12 месеци чекање, кај Киа не ми се допаѓаат пакетите на опрема во Спортажот, Опел неможам да купам оти имам одбивност кон него, Мазда исто со чекањето е огромен проблем особено ако порачам Аутоматик возило, а и немаат турбо мотори така да одпаѓа и тоа. Останува само да се увезе нешто или да се земе нешто од тука настаро, ова е најпоследна опција. Како и да е ќе барам опција Б 1 месец пред да истечат тие 6 месеци, рано е сега.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6516
  • French diamond
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4103 на: 16 Јуни 2022, 22:00:02 pm »
Рено си е Рено
Sent from my iPhone using Tapatalk

Вистина, вчера го видов во живо, иста боја, ист бандаж упм е количето  :-* :-*






Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4104 на: 16 Јуни 2022, 22:32:49 pm »
Порше си живее на “стара слава” и се однесуваат како продавач во повластена положба. 2020 кога барав кола со 7 седишта Автонова беа 10 пати по спремни од нив и со понуда и со однос премс клиент. Еуроимпекс исто. И ова зборувам само за начим нс комуникација.

За моментот цена и преговарање треба тема да отворам посебна. Мислиш златни шипки на тркала продаваат. Не ти даваат можност ни шанса да им дадеш.

2007 имавме кова А3ка купено и иако бев уште теле тогаш ми изгледаа далеку по ОК него сега.

Моментот на роковите мислам дека не е до нив и толку инфо имаат пошто VW има гестапо принцип на работа со добавувачи па така се третирани и нашите увозници. Едноставно им се може

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1499
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4105 на: 16 Јуни 2022, 22:59:57 pm »
Рено си е Рено
Sent from my iPhone using Tapatalk

Вистина, вчера го видов во живо, иста боја, ист бандаж упм е количето  :-* :-*


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ова што си го пуштил ќе да е меган, тоа на сликата што ја пуштив е клио со чир


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4106 на: 17 Јуни 2022, 01:17:28 am »
. Но секакао нема никаква сврха да се карам и објаснувам зошто имам потпишано договор па така да доколку не стаса за 6 месеци од датумот на порака си го зимам капарот и толку е.
Ова не звучи ко да нешто ќе добиеш. Напротив звучи многу бедно, ќе им оставиш не знам колку пари за на крај да добиеш фрустрација. Јас би ги пљукал во секоја можна прилика и би направил се што можам за да не продадат ни штрафче некому.

Нејсе, шо порача?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3624
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4107 на: 17 Јуни 2022, 01:31:18 am »
. Но секакао нема никаква сврха да се карам и објаснувам зошто имам потпишано договор па така да доколку не стаса за 6 месеци од датумот на порака си го зимам капарот и толку е.
Ова не звучи ко да нешто ќе добиеш. Напротив звучи многу бедно, ќе им оставиш не знам колку пари за на крај да добиеш фрустрација. Јас би ги пљукал во секоја можна прилика и би направил се што можам за да не продадат ни штрафче некому.

Нејсе, шо порача?

Па нема да добијам ништо од плукање, додуша и не се лутам зошто ја чекам колата. Се лутам зошто не ми даваат информации за кога ќе стаса колата и кога ја порачував ветуваа еден датум а сега креваат раменици и незнаат ништо конректно. Инаку за жал макава со чекање секаде е.

Инаку имам пишано мислам во некоја тема, порачав Seat Leon FR 1.5 eTSI DSG со нешто дополнителна опрема. Ова би требало да е колата, сликиве се од мобиле де од оглас од скроз идентична со единствена разлика во бандажите, кој што ќе се како на последната слика (таа е од конфигураторот)









« Последно менување: 17 Јуни 2022, 16:17:37 pm Sase_91 »
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1281
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4108 на: 17 Јуни 2022, 18:30:06 pm »
Не батка, не е за продавање, финтата беше да го смениме за аутоматик со овие што сироти не може да си купат со мануелец кола веќе. Тогаш беше земен бидејќи немаше друго возило за купуење преку порше лизинг.
Нема возила ни сега. 100 пати им барав на Порше да ми јават кога ќе имаат најава за нова тура. Вчера ми се јавија да ми кажат дека им стигнало 1 (ЕДНО) возило t-roc 2.0TDI 115KS мењуал, ванила, бело со минимум опрема ко шо неќам. Им викам:
- цена?
- 31500
- Нешто не ми штима ценава, на веб страницата имате сосема други цени. За помалку пари (некое евро помалку од 31К) на ценовник нудите 2.0TDI 150KS DSG7 со Style опрема.
- Aма ова е фејслифт.
- И шо е различно?
- Па браниците се малку сменети и има кај шалт-таблата еден дел кој беше од пластика сега е гумиран.
- Цена?
- 41К евра.
(Се смеам)
- Имате од старите да порачаме?
- Немаме.
- Фала многу, неќам веќе t-roc.
41000 кажале онака, сигурно ќе си го земел за 40000 евра. Релативно океј цена е тоа за Трок. Сепак е Прекрасен Премиум Џип од повисока класа, со една од најдобрите внатрешности на пазарот. Се гледа влијанието од Бентли. Баш чудно зошто си ги одбил и не си им дал 40000 евра за Трок. Фер би било 42000 да им дадеш за да не работат со загуба.

Ѕирнете ко новиот ценовник на редизајнираниот C5 Aircross на Автонова. Стартна цена цирка 31К. Кога излезе беше 19.990

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54745
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4109 на: 17 Јуни 2022, 18:40:10 pm »
Мислам дек Куга има добра акција сега, особено што беше и рекордер во ниска потрошња на Стандардизираниот Карклуб Тест за тој тип на возила.