Автор Тема: Некој што увезува коли од Америка?  (Прочитано 368 пати)

Отсутен kvinmi

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Некој што увезува коли од Америка?
« на: 08 Декември 2023, 11:12:36 am »
Веќе неколку месеци барам специфична кола али во европа многу поскапо ја продават и нема добри па сакам да прашам дали има овде луѓе што ми можеле да увезат кола за мене односно што се во Америка и може да средиме некако
Секако ке бидат платени за услуга, или ако знаете некој што го прави ова?

Отсутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Некој што увезува коли од Америка?
« Одговори #1 на: 08 Декември 2023, 12:16:10 pm »
Веќе неколку месеци барам специфична кола али во европа многу поскапо ја продават и нема добри па сакам да прашам дали има овде луѓе што ми можеле да увезат кола за мене односно што се во Америка и може да средиме некако
Секако ке бидат платени за услуга, или ако знаете некој што го прави ова?

Истото и мене ме интерсира конкретно за Форд Бронко

Отсутен kvinmi

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: Некој што увезува коли од Америка?
« Одговори #2 на: 28 Декември 2023, 12:44:00 pm »
Itno mi e
ako nekoj znae ke platam

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1878
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Некој што увезува коли од Америка?
« Одговори #3 на: 28 Декември 2023, 13:10:08 pm »
Де бре пријател, па :
1. Пиши што кола е. (Може ја има кај комшиите)
2. Врти по шпедиции, тие имаат контакти.
3. Врти по грЦки броеви, они имаат пристаниште.
4. Врти кај бугарите, они се тата мата за коли.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Zizi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 197
Одг: Некој што увезува коли од Америка?
« Одговори #4 на: 28 Декември 2023, 16:30:11 pm »
Има во бугарија фирма што носи коли од УСА, си кажуваш што бараш они ти тражат и се договарате.
Тие ја прават цела документација за до бг, после можеш да ја увезеш кај нас.