Автор Тема: Насочувач на клима  (Прочитано 205 пати)

Отсутен KaiserMKD

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Насочувач на клима
« на: Ноември 20, 2023, 21:00:54 pm »
Не знам дали го погодив подфорумот,ако не е за тука преместете.

Имено,ми треба да купам ја купам пластиката за насочување на воздухот што искача од климата.

Се работи за Пунто Ево 2011 година,десната патничка страна.

Отсутен fuzzjaw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 178
 • Alfa Romeo Giulietta 1.4TB
Одг: Насочувач на клима
« Одговори #1 на: Ноември 20, 2023, 22:20:11 pm »
Прашај во Фиат Сервис Илија. Го бараш делот горе на табла на совозачката страна, или внатрешниот регулатор за воздух на климата (blend door actuator) ?

Отсутен KaiserMKD

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Насочувач на клима
« Одговори #2 на: Ноември 21, 2023, 09:15:11 am »
Не не,горе на шал табла што регулира лево-десно,таа решетката

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17128
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Насочувач на клима
« Одговори #3 на: Ноември 21, 2023, 09:26:31 am »
Јави се тука и кажи дека ти требаат решетки за вентилација :)

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4604038