Автор Тема: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови  (Прочитано 777 пати)

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« на: Септември 28, 2023, 14:22:02 pm »
Клабери, на продажба WD Red/Plus 4TB дискови.

15x WD Red Plus 4.500 денари
6x WD Red - 4.000 денари.

Уште 4 некористени, но скината опаковка. 3.800 денари.

Гаранција мислам дека истече, така останаа некористени.

Ако има некој заинтересиран нека пише, ке ја договориме за цена ако е за топтан.Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Присутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8487
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #1 на: Септември 28, 2023, 17:55:18 pm »
SSD?

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #2 на: Септември 28, 2023, 18:13:28 pm »
Не се ссд, обични дискови се.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 26
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #3 на: Октомври 15, 2023, 14:50:50 pm »
Клабери, на продажба WD Red/Plus 4TB дискови.

15x WD Red Plus 4.500 денари
6x WD Red - 4.000 денари.

Уште 4 некористени, но скината опаковка. 3.800 денари.

Гаранција мислам дека истече, така останаа некористени.

Ако има некој заинтересиран нека пише, ке ја договориме за цена ако е за топтан.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Sent from my iPhone using Tapatalk
3xRed neotpakovani kje ima?

Oh...All right, we´ll call it a draw.


Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #4 на: Октомври 15, 2023, 15:07:01 pm »
Има три комада да. Пиши ми пп ке се договориме.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #5 на: Октомври 19, 2023, 09:25:16 am »
Продадени 3 Red дискови, уште 3 достапни неотворени.  Со здравје да си ги користи членот погоре!

Можно е и плаќање во крипто.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 26
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #6 на: Октомври 19, 2023, 09:27:08 am »
Продадени 3 Red дискови, уште 3 достапни неотворени.  Со здравје да си ги користи членот погоре!

Можно е и плаќање во крипто.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fala Boshe. Instalirani, si teraat rabota.

Oh...All right, we´ll call it a draw.


Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #7 на: Октомври 27, 2023, 19:38:19 pm »
Обнова!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #8 на: Ноември 05, 2023, 20:33:34 pm »
15x WD Red Plus 4.200 денари
2x WD Red - 3.800 денари.

Уште 4 некористени, со скината опаковка - 3.500 денари парче.
« Последно менување: Ноември 23, 2023, 20:06:54 pm Boshe »
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7455
 • Добра плата
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #9 на: Ноември 07, 2023, 00:46:52 am »
Чич, колку RPM и cache се овие EFAX?

Читам као и гледам три-четири варијанти... :)
Ziltoid The Omniscient

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #10 на: Ноември 07, 2023, 09:43:48 am »
5400rpm со 256MB cache. :)
Другите, Red Plus се 5400rpm со 128MB cache.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Присутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6870
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #11 на: Ноември 07, 2023, 10:28:39 am »
Екстерни да не имаш?

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #12 на: Ноември 07, 2023, 10:35:09 am »
Не, само внатрешни ми се.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: Western Digital Red/Plus 4TB нови дискови
« Одговори #13 на: Ноември 20, 2023, 19:30:08 pm »
Обнова.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that