Автор Тема: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021  (Прочитано 6052 пати)

Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« на: 19 Октомври 2022, 00:30:09 am »
Нов сум на форумот или како што викаат "long time listener, first time caller". Количето го земав март 2021 на невидено и непробано, целата процедура ја вршев по емаил, и морам да кажам не се зезнав. Презадоволен сум до сега за 1.5 година користење и поминати 12000км. Од опремата ја има стандард амбитион плус алуминиумски бандажи Alaris 16", мултифункционален волан со педалки за менувач, smartlink, bolero infotainment, automatic ac и боја металик race blue.
И откако се затемнија задните прозорци 35%

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #1 на: 19 Октомври 2022, 01:44:11 am »
Шкода е новата Дачиа во МК, среќа што постои па многу луѓе се направиа со нови количиња. Со здравје да си ја тркалаш.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #2 на: 19 Октомври 2022, 06:43:19 am »
1.5tsi dsg  во Поло/Скала? Баш фино.

Отсутен Aleksandar90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #3 на: 19 Октомври 2022, 08:09:09 am »
Шкода е новата Дачиа во МК, среќа што постои па многу луѓе се направиа со нови количиња. Со здравје да си ја тркалаш.
Исто среќа што постои отпадот на запад со над 200к км па и останатите да се направат со количиња. Честитки и од мене за колата.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #4 на: 19 Октомври 2022, 08:33:08 am »
Дојде и тоа време да купиш кола без да седнеш пробно во неа, онлајн порачка, уште  бесплатна достава до дома.

Честитки за новата кола.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #5 на: 19 Октомври 2022, 08:45:31 am »
Cestitki, dobra kombinacija motor menuvac.

Kazi kolku e dobar volanot a? :D

Mnogu funkcionalen.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен M.Meskov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 383
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #6 на: 19 Октомври 2022, 09:24:34 am »
Честитам новото количе, пусти некоја слика од после година дена возење без тиа заштитните фолии. Напред на маската нема ли лого?

Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #7 на: 19 Октомври 2022, 09:45:42 am »
Шкода е новата Дачиа во МК, среќа што постои па многу луѓе се направиа со нови количиња. Со здравје да си ја тркалаш.
Fala N1kola

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #8 на: 19 Октомври 2022, 09:46:38 am »
1.5tsi dsg  во Поло/Скала? Баш фино.
Ракета е количето, некогаш и се забораваш...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #9 на: 19 Октомври 2022, 09:48:23 am »
Cestitki, dobra kombinacija motor menuvac.

Kazi kolku e dobar volanot a? :D

Mnogu funkcionalen.
Искрено да ти кажам, од почеток воланот не ми лежеше баш, ама сега не би го менувал, многу ергономски се погоди.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #10 на: 19 Октомври 2022, 09:55:00 am »
Pocket rocket :D Супер избор. Се комплет, боја, мотор, менувач

Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #11 на: 19 Октомври 2022, 09:55:59 am »

За од напред еве една, ќе треба да сликам за повеќеSent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #12 на: 19 Октомври 2022, 09:57:43 am »
Pocket rocket :D Супер избор. Се комплет, боја, мотор, менувач
И да не заборавиме со нормално возење многу тивка, неколку души до сега ме прашуваа дали е хибрид :)

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #13 на: 19 Октомври 2022, 10:04:21 am »
1.5tsi dsg  во Поло/Скала? Баш фино.
Ракета е количето, некогаш и се забораваш...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
150+кс така? На 1300кг многу занимлива комбинација. Би очекувач дека ќе форсираат 1.0 тука, ама за среќа ете имало малку свест. Инаку колава мислам иде и со тој 1.0 мпи со 70кс, и од тоа до 1.0тси има 2 класи разлика во колата, и до 1.5тси уште пола класа. 2.5класи разлика а скроз истата кола.

Отсутен Aleksandar90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #14 на: 19 Октомври 2022, 10:15:23 am »
1.5tsi dsg  во Поло/Скала? Баш фино.
Ракета е количето, некогаш и се забораваш...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
150+кс така? На 1300кг многу занимлива комбинација. Би очекувач дека ќе форсираат 1.0 тука, ама за среќа ете имало малку свест. Инаку колава мислам иде и со тој 1.0 мпи со 70кс, и од тоа до 1.0тси има 2 класи разлика во колата, и до 1.5тси уште пола класа. 2.5класи разлика а скроз истата кола.
мпи моторот не е опција за скала, а силата на моторите не менуваат класа , сите мотори во скала имаат добри перформанси.