Автор Тема: Продавам масла за сите видови патничики возила од разни светски брендови  (Прочитано 6373 пати)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14006
  • Пудингот на шоферството
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Брато се налуте оти Астрата не ни била убава кола, детска работа.

Ко ќе  порасни нека се врати, вака со "мама тато ме искараа на интернет", ништо не правиме.  ;D

Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1759
  • Veritas Vos Liberabit
Мамемуебем таман човек ќе реши да апстинира од форумов и одма драми.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
, Бис Оил е голема фирма за автоделови па сепак Кастролот кај нив не е оригинал, во конкретен случај не беше добар за ДПФ за Опел Антара.

Ова е веќе сериозно обвинување без ниеден аргумент за компанија за која јас лично можам да кажам дека носи оригинално масло со сите можни сертификати и пропратни документи за разлика од тебе.
Но после ваква дискусија нема потреба за понатамошен разговор околу потеклото на маслата во МКД.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
После deko4ever, уште бугар фали да се јави со коментар и слободно можеме да прогласиме воскресение на форумов и да преименуваме со Свети Карклуб :D

Отсутен M3V8

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2582
Muabetov otide kaj sto netreba...

Neznam sto ke se pravi, i do sega sme gledale po youtube pogoni za falc malsa.
So ovie ceni na masla zgolemeni za 50tina % i opstata siromastija sto ne zadesuva tek sega mozam da zamislam kakvi sve prevari bi mozele da se slucuvaat pogorovo so izvikanive poznati brendovi...
Pri toa se ograduvam deka mislam na bilo kogo od nasive prostori, i drugi prostori, bidejki nemam apsolutno nikakov uvid sto e original a sto ne e.
Od tie pricini izbegnuvam zvucni brendovi, pogotovo koga ke vidam Made in EU.

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1711
Не знам што е фалш што не е али малце безобразно од КК лобито што организирано му се нафрливте што носел по некое литро масло на црно. Не памтам некој од вас тука што си носи делови од Германија да си платил увозни давачки, него ги шверцате по пријатели. Дечкото со некој литар уље сигурно нема да им го земе бизнисот на овластените ипортери, ако планира да си носи поголеми количини ќе го фатат некој ден на царина и ќе си добие пријава.
Јас неговото повеќего гледам дека нашол начин да донесе по некој производи да заработи нешто,не дека отворил цел бизнис па ајде шверцер.

Знам дека и мене одма сега ќе почнете да ме плукате, али без врска се крена галама.

Тоа дека големите фирми биле за верување мало морген, еден милион примери во прехранбената индустрија каде производи со поминат рок враќаат на препакување и преработка па ги пуштаат во маркети.Сепак не сме Швајцарија, сите прават далавери, а ако толку верувате во квалитетот на уљето, мењајте на 30к како на запад,не на 8к км.

Отсутен Redneck

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 111
Не знам што е фалш што не е али малце безобразно од КК лобито што организирано му се нафрливте што носел по некое литро масло на црно. Не памтам некој од вас тука што си носи делови од Германија да си платил увозни давачки, него ги шверцате по пријатели. Дечкото со некој литар уље сигурно нема да им го земе бизнисот на овластените ипортери, ако планира да си носи поголеми количини ќе го фатат некој ден на царина и ќе си добие пријава.
Јас неговото повеќего гледам дека нашол начин да донесе по некој производи да заработи нешто,не дека отворил цел бизнис па ајде шверцер.

Знам дека и мене одма сега ќе почнете да ме плукате, али без врска се крена галама.

Тоа дека големите фирми биле за верување мало морген, еден милион примери во прехранбената индустрија каде производи со поминат рок враќаат на препакување и преработка па ги пуштаат во маркети.Сепак не сме Швајцарија, сите прават далавери, а ако толку верувате во квалитетот на уљето, мењајте на 30к како на запад,не на 8к км.
Браво Ангел, апсолутно се сложувам и делам мислење.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk


Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10033
Меѓутоа претходно Газдата изрази сомнеж кон Прчот дека го прцал лобито :)
Па дури и цела стока во МК била фалш, освен неговата :)
Башка не е некое литро, цел одред мулиња работеле за него

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7290
За уљето може да му се прости, ама за изјавата дека астра г е преубав автомобил... ;D ;D ;D

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6298
  • Бенве сие бенве
Не беше во ред што го нападна прчот, можеше да си тера паралелен бизнис без да навредува никој, па со цена квалитет и услуга нека си разгази терен никој не го запре. Група од 20-25 луѓе што сме се запознале покрај форумов сме во секојдневен контакт, а меѓу нив е и прчот, логично е дека нема да дозволиме некој не основано да го напаѓа , човекот леб вади од тоа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884
За уљето може да му се прости, ама за изјавата дека астра г е преубав автомобил... ;D ;D ;D
Svesteekspertitukazaubavina!

Момчето влагање на форум како Џон Вејн у Салун.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10033
Како Док Холидеј
Дошао је тихо и ушао у легенду ;D

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Да беа толку фалш уљината до сеа без коли ќе останевме :)

Отсутен Redneck

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 111
Amsoil 15-40 синтетик ми треба која е цената и за колку време можи да се набави

Sent from my moto g(60) using Tapatalk