Автор Тема: Suzuki Swift Radio code Anti-theft  (Прочитано 708 пати)

Отсутен Ito

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Suzuki Swift Radio code Anti-theft
« на: Јуни 12, 2022, 20:54:26 pm »
Здраво,

На голема мака сум. Пред скоро купив Сузуки Свифт, 2005-2010 модел. Го сменив акумулаторот и радиото се блокираше и го бара anti - theft кодот, но јас во документите од продавачот го немам никаде.
Дали знаете начин како може да се најде и деблокира?

Фала ви многу однапред.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5824
Одг: Suzuki Swift Radio code Anti-theft
« Одговори #1 на: Јуни 12, 2022, 21:05:58 pm »
Проба да отидеш до Сузуки?

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4660
 • The Spartan General
Одг: Suzuki Swift Radio code Anti-theft
« Одговори #2 на: Јуни 12, 2022, 21:09:44 pm »
Прогуглај има еден куп страници кадешто внесуваш тип на радио/сериски број и ти дава кој код на радио треба за да се отклучи. Барем кај Форд е така.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3390
Одг: Suzuki Swift Radio code Anti-theft
« Одговори #3 на: Јуни 12, 2022, 21:31:45 pm »
Обично на упатството од колата го пиши.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6274
 • хаУс мајстор
Одг: Suzuki Swift Radio code Anti-theft
« Одговори #4 на: Јуни 13, 2022, 11:13:12 am »
Ај пробај со странава, има неколку начини да го најдеш.
https://instant-radio-code.com/suzuki-swift-radio-unlock-code