Автор Тема: Флешување на мобилен Алкател за наши јазици (SPD Service tool)  (Прочитано 664 пати)

Отсутен tdejan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 136
Здраво дечки

дали знаете некој сервис за мобилни да има SPD Service Tool, за флешување на Алкател 2019Г да има македонски, српски или некој друг наш јазик?

Алфа мобил и АССА електроник (овластениот) не ни знаат што е ова, според нив не било можно...

Фала ви, поздрав