Автор Тема: автомобил за почетник возач  (Прочитано 6672 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7689
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #60 на: Мај 25, 2022, 09:08:58 am »
Нема споредба меѓу 1.4тдци и 1.5 тдци. Небо и земја се моторите.
Не сум го возел тој 1.5, ама верувам дека ќе ми биде подеднакво многу тром како и тој 1.4.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8399
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #61 на: Мај 25, 2022, 10:07:21 am »
Тоа што било пред 2 години не важи денес, односно таа Фиеста доколку би ја продавал сега би и зел исти пари како пред 2 години.

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #62 на: Мај 25, 2022, 10:16:26 am »
Еве машина, го глеам низ град мислиш Мекларен тоа косилица...Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1502
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #63 на: Мај 25, 2022, 13:26:53 pm »
Еве машина, го глеам низ град мислиш Мекларен тоа косилица...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Позади издувните цевки некако мали за таа машина 1.2

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8140
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #64 на: Мај 25, 2022, 19:42:49 pm »
Штом си стигнал корола нова да купиш незнам зошто гледаш користено возило.
Види i20 колку е мислам има мотори кои се баш за почетник

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6064
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #65 на: Мај 25, 2022, 23:19:29 pm »
Синка, оди зимај го, да не станам да го зиам ја.
https://autowelt.mk/vehicles/068915-vw-up-10-60hp-5-doors

Единствено, за колку висок човек се работи - ќе има ли место доволно?
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5387
 • French diamond
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #66 на: Мај 26, 2022, 02:05:54 am »
Јас возев вакво гомно од Волксваген  ;D и имаше доволно место со вратено седиште најназад, а сум преку 193, така да за тоа не треба да се секира.

Не се палете одма, ве гибам намерно, арно е за дрнкање низ град, не оди и не троши.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6064
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #67 на: Мај 26, 2022, 02:38:04 am »
Аууу, Николче, почнуеш да ме плашиш, немој ваќе со сантиметрите...

За одењето:
- Ми се деси прилика да треба да одам до КЕЦ Аеродром по некоја административна работа
- На прв семафор ме претрка "гомново" од 60 коња (со етикета ЕВН)
- Веднаш ми стана интересно и почнав да го следам, од К.В. Мечкаров сè до Вардар.
- Точно дека имаше гужва во сообраќај, па не терав нешто ептен манијачки, но:
- (Завршен чин) Стигнувам во КЕЦ, гледам 5-6 Up-ови, имаше двајца надвор пред влез, ги прашувам "Кај е Раиконен, бре, да му честитам!" Велат: "Ааа, тоа инкасаторот... пред 2 минути беше тука, зема нешто и одма замина..."
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7689
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #68 на: Мај 26, 2022, 09:29:40 am »
Тоа што било пред 2 години не важи денес, односно таа Фиеста доколку би ја продавал сега би и зел исти пари како пред 2 години.
Да де. Ама ова една година поново со нијанса подобар мотор, иста опрема, ама тумбано и со дупло киломентри не би требало да вреди повеќе од 4500. А и тоа е можда многу кога ќе ја знаеш историјата.

Еве машина, го глеам низ град мислиш Мекларен тоа косилица...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Уште па ако брмчи, ќе нема сообраќаец на улица што нема да те застане. И цената 6500 евра за 12 години стара фиеста 1.0 атмо бензин...

Штом си стигнал корола нова да купиш незнам зошто гледаш користено возило.
Види i20 колку е мислам има мотори кои се баш за почетник
Поентата на королата беше дека за парите (18500) вредеше многу повеќе од се што можеше да се најде половно и многу повеќе од останатите нови возила. i20-ката воопшто не е зделка, 21900 е 1.0турбо бензин со средно-високо ниво на опрема. Королата со средно ниво на опрема и 1.2 турбо бензин за која што добивме понуда од 18500 три дена подоцна беше 21500 (ваљда толку е и во моментов).

Синка, оди зимај го, да не станам да го зиам ја.
https://autowelt.mk/vehicles/068915-vw-up-10-60hp-5-doors

Единствено, за колку висок човек се работи - ќе има ли место доволно?
Премало е(мене лично и не ми се допаѓа) и за таа цена е пре-пре-прескапо...За тие пари се купува Поло од тоа годиште и со тие километри со многу поубав мотор. Во моментов кога би го плаќал ова не би дал повеќе од 4500 евра под услов да е безпрекорно.

Благодарам за сите предлози. Потрагатра продолжува, не се брзаме по секоја цена да земеме било што и да го платиме по скалперска цена. Ако сретнете нешто ко за своја душа, ве молам клаберски споделете, частам ќебапчиња и пиво (или боза ако не кој не пие пиво).
« Последно менување: Мај 26, 2022, 09:59:48 am gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен devourer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 243
 • Мерцедес е мерцедес се друго е кола!
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #69 на: Мај 27, 2022, 03:42:27 am »

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4172
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #70 на: Мај 29, 2022, 18:52:38 pm »
Пред 1 недела во KIA имаше Ceed 1.5 160hp, со многу оперма, за 20500 евра.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4553
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #71 на: Мај 29, 2022, 20:08:40 pm »
Jas bi ti dal sovet da gi lajknes golden car na fb.
90% od kolite im se neuvezeni od prvi gazdi,mali km i jaki godini. Mislam deka se nesto vrzani i so lizing kompaniive pa od tamo pribiraat koli. Deckoto e toj istiot sto ti pustiv brojce togas za kiata.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1505
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #72 на: Мај 29, 2022, 20:12:45 pm »
Вчера сакав да ти постирам еден оглас од Голден кар со Киа Стоник 1,4 2018  со 28.000 км ама на крај едит:продадено, мислам дека беа минути во прашање, не ја ни видов цената, односно ја тргнале, мислам де ќе се вклопеше во твоите критериуми
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7689
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #73 на: Мај 29, 2022, 20:29:16 pm »
Вчера сакав да ти постирам еден оглас од Голден кар со Киа Стоник 1,4 2018  со 28.000 км ама на крај едит:продадено, мислам дека беа минути во прашање, не ја ни видов цената, односно ја тргнале, мислам де ќе се вклопеше во твоите критериуми
Можеби, ама добрите коли што вредат брзо се продаваат. Депресивна е понудата на половни возила во моментов. А богами и на нови.
Иронично за голфчето во моментов ми даваат повеќе пари од што го купив пред 3 години кога имаше поминато ~30Kkm помалку (и беше 3 години помалку старо).
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180