Автор Тема: Bmw E39 525i 2002  (Прочитано 6452 пати)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #60 на: 04 Декември 2022, 22:56:19 pm »
Малце закаснет одговор али ретко која кола да ми направи мерак.. Можда би земал некоја кола најобична кола што нема до олку да и се замарам..

Инаку пред некој ден купен и ставен зимски сет гуми и бандажи.. Амортизерите (штелувачите) се дигнати за 10 круга па се подигна колата за некои си 2цм..
Бандажите се 17ки style 81 оригинални од е39.. Гумите се Sava Eskimo HP2 225/45/17 произведени крајот на 2021 и возени 2 месеци зимата..
Купен е и ставен оргинал украс на ауспух иноксен од ремус, можда округлест би бил подобар али ми се допаѓа и вака..Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #61 на: 05 Март 2023, 01:16:01 am »
Мал апдејт + бонус слики..
Заборавив да пишам уште пред 2/3 месеци ставив гумени типски патосници rezaw купени 50тина евра https://patosnici.mk/stelki-guma-bmv-5-e39-1996-2003-rz-200704-4-chasti
Ставена нова пократка м пакет рачка за менувачот 25 евра..
Ставени лед амбиентални светла во нозете и во лајсната напред, првично ја ставив од страните на лајсните али многу дречеше, па ја залепив под лајсната и ставив шајбни на држачите што служат како дистанцери за да излага светлината позади....
Сликиве се на ноќен режим, во живо многу помалку свети а и секако + се намалуваат..Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #62 на: 05 Март 2023, 11:56:42 am »
Не стареј овај модел.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #63 на: 25 Март 2023, 12:10:58 pm »
За жал колата е продадена.. Може да почне потрага/патешествие по друга..

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3257
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #64 на: 25 Март 2023, 16:46:41 pm »
Епа ако е за жал, шо к*р ја продаваше? 😂😂😂

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #65 на: 25 Март 2023, 16:55:07 pm »
Што беше кварот? Зошто за друго ова нема логика да се продаде.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #66 на: 25 Март 2023, 17:45:07 pm »
За пари :D

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6385
 • Бенве сие бенве
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #67 на: 25 Март 2023, 18:18:41 pm »
Ајде чекаме да закачиш некоја канта, малку да ти бидат две очи за плачење :)

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3257
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #68 на: 25 Март 2023, 18:32:39 pm »
Ќе ми гледа сега Фиати, бооог да чува :P