Автор Тема: Citroen C3  (Прочитано 1064 пати)

Присутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 372
  • ibiz.mk
Citroen C3
« на: Април 07, 2022, 12:39:13 pm »
Го проширивме возниот парк.
Жената полага за возачки па дополнително мотивација да положи.

Мерак и беше C1 али кога седнавме успеав да ја пишманав, (како во конзерва лименка да се вози)

ПА падна договор на Ц3 2009та година. не увезуван, купен од скопска/прва газдарица
130 000км, Бензин+Плин


Направено Целосен сервис (сите филтри, ребраст,.. дополнета клима)

малку ентериер да се потсреди само, навлаки,патосници,..

Присутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1364
Одг: Citroen C3
« Одговори #1 на: Април 07, 2022, 22:06:47 pm »
Убав примерок убаво ауто прегледно создравје да се вози, во вакво полагав само 1.4хди

Присутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 372
  • ibiz.mk
Одг: Citroen C3
« Одговори #2 на: Април 18, 2022, 19:43:59 pm »
Ne e loso. Samo jas sum zaboravil benzinec kako se vozi a i plin.
Inace mi bodea oci gumenite patosnici.

Pa zemeni od samad patosnici i navlaki. Top ispadnaa.
Uspeav na edno sediste da gi namestam samo

Присутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 372
  • ibiz.mk
Одг: Citroen C3
« Одговори #3 на: Мај 27, 2023, 14:46:48 pm »
Направен редовен сервис. Година и 10 000км.
Жена се опушти за возење, па уште некој период ке се вози (некад низ центар и мене ми е позгодно)