Автор Тема: Mercedes w210 E270cdi  (Прочитано 68506 пати)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5987
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #495 на: 04 Август 2022, 13:42:46 pm »
А па ако беше 25 со девојка, со ремапот курот поголем ќе му беше...

:P

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #496 на: 04 Август 2022, 18:19:09 pm »
Ато клај си и рњмап и гуми, чист есап.

Присутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7307
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #497 на: 04 Август 2022, 18:47:24 pm »
Влатче како ќе ти е тебе најубаво, така да си напраиш. Остај ние експертите што јадеме вафли. :)  Сите знаеме што е најдобро и најскапо, ама есапот не секогаш излегува како што сакаме ние. 

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #498 на: 04 Август 2022, 19:09:34 pm »
Абе батали ремап живи глупости, не си ги фрлај парите џабе, не си ставај трн во здрава нога.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5478
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #499 на: 04 Август 2022, 20:01:39 pm »
Malce si kasnam so citanjevo ama ovoj proklet ohrid kade ima kade nema mreza haos e godinava.
Planot e prvo zimski gumi tie mora da gi nabavam i montiram i toa kje gledam do septemvri da go sredam.
Posle zdravi zivi vtoro kje bide parking kamera so monitor nisto negledam pozadi epten e dugacko autovo.
E posle da sme zdravi i zivi.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #500 на: 04 Август 2022, 20:10:03 pm »
Пушти ја куката, ја има 2-3 бандери алосано дур ја навикнав  😆
Абе батали ремап живи глупости, не си ги фрлај парите џабе, не си ставај трн во здрава нога.
Зошто ? Никој одовде не се жалит на ремап. Не дека ќе добиеш нешто woow  али зашто да немаш плус некое њутнче.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6388
 • Бенве сие бенве
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #501 на: 04 Август 2022, 20:13:02 pm »
Чипни ја, ќе бидеш презадоволен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5478
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #502 на: 04 Август 2022, 20:41:56 pm »
Пушти ја куката, ја има 2-3 бандери алосано дур ја навикнав  😆
Абе батали ремап живи глупости, не си ги фрлај парите џабе, не си ставај трн во здрава нога.
Зошто ? Никој одовде не се жалит на ремап. Не дека ќе добиеш нешто woow  али зашто да немаш плус некое њутнче.
vekje baciv edno drvo malce napraviv dlapka na gjepek treba da odam na izvlekuvanje.
Ima pozadi parking senzori ama prokletata centralna edinica ne raboti. Provereni senzorite se okej ama toa modulot necini. Barav samo modul nemozam da najdam. Cim stavam vo rikverc celo vreme sviri i zemav go iskluciv. Zatoa kje idam so kamera i nekoj 5" monitor taman kje go montiram nad resetkite za ventilacija na sredisna konzola.
Inace nemam kuka :)
A za remap crvot me jade zs cim ima 400nm da nema i 500ce. Se vozev vo w211 isto 2.7cdi so remap kolata ide perfektno dosta ubavo vlece i ubrzava i toa so normalno koristenje bez da stiskas da luduvas.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #503 на: 04 Август 2022, 21:27:38 pm »

Om605?

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5087
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #504 на: 04 Август 2022, 21:47:05 pm »
 Abe zemi si aliekspres senzori, mozi da ima i po reklama za stotka dve pkus ne frlaj pari za ekrani kameri, kje da odgovarat na istite dupki od fabrichkite senzori.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #505 на: 04 Август 2022, 21:52:28 pm »

Абе ја е ебав мрежата напред, а најмалце што ми се даваат пари за пластика. Работат сензорите ама ебаното стуПче беше прениско за сензорите а немав осет дека аутоматик колку е под напон и оти не оди колата.
Со бош е кај тебе или Common raill?
Имало нешто што го викале ст 1 плус, демек измеѓу 1 и 2, ја би одел дирекс на тоа. Можи кај тебе и со ст1 ќе има добар ефект, баџово беше задоволен од тој од веро, иста како твојата однесе само со 900.000 км поминати.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5478
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #506 на: 05 Август 2022, 00:37:25 am »
Senzorive se od aliexpres ne se fabricki. Barav na ali samo modul nema a cenata na komplet senzori i kamera e epten mala taka da zatoa idam za kamerce. Napred nemi e problem goleminata se snaogjam ama nazad mi e haos ic nemam oset ma retrovizori ma vrtam glava i pak na kraj izlagam da vidam do kaj sum.
Jas baciv edno iskriveno navaleno drvo. Toa e zdravi zivi samo limarija se pravi.
Comonrail e kaj mene bez bosh pumpa e. So bos se postarite TD motori do 99 god sto bea 250td-290td-300td posle so restajlingot gi stavija CDI 200,220,270,320.

Присутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7307
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #507 на: 05 Август 2022, 09:56:34 am »
Абе батали ремап живи глупости, не си ги фрлај парите џабе, не си ставај трн во здрава нога.

Ќе умре чоек, нема меракот да си го направи. Ебати животот.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #508 на: 05 Август 2022, 10:39:53 am »
зато вела ст1 плус дирекс :D 

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6910
 • хаУс мајстор
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #509 на: 05 Август 2022, 11:22:24 am »
Он си направи добар ремап, од Вектра со 100hp отиде на Мече со 170hp.
Јас така мислам, ама секој со своето.