Автор Тема: Делимано проточен бојлер  (Прочитано 365 пати)

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 470
Делимано проточен бојлер
« на: Јануари 22, 2022, 16:54:46 pm »
Купувам Делимано проточен бојлер во исправна состојба, домашната се расипа па ми треба замена, доколку некој случајно има а не му прави кеиф нека ми пише.
Го барам овој производ:
https://www.delimano.com.mk/instant-bojler

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6819
 • Плинаш!!!
Одг: Делимано проточен бојлер
« Одговори #1 на: Јануари 22, 2022, 20:11:34 pm »
Може си решен стрикно за делимано но и пазарските се исти како делиманото. Јас дома имам делимано 5та година тера. Бабата имаше делимано, цркна за 2 години. Пред 6-7 месеци купи од пазар од Ѓорче од поквалитетните, мислам 1500 денари беше. Со тера исто како делиманото.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19596
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Делимано проточен бојлер
« Одговори #2 на: Јануари 22, 2022, 20:49:09 pm »
Ако имаш многу камен во водата или општо тврда е не го зимај ова.