Автор Тема: Предлог за нова кола  (Прочитано 18948 пати)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5535
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #285 на: Февруари 01, 2023, 12:21:56 pm »
Некои можеби знаете, ама еве јас сега проверив да видам кога ќе има нова Џулија, и читам 2025-та.
Интересно е што ќе нема повеќе мотори на гориво, воопшто за Џулија, па вгодина Стелвио и 2027ма и Тонале, се на струја.

Па овие планираат скрос да затворат.  ;D

Присутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 500
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #286 на: Февруари 01, 2023, 12:36:44 pm »
Ауу какви комбинации ми идат за 51000 што вклучуваат една нормална, една спортска кола и мотор.
Ама коа се разбудив многу испотен бев..
2014 Audi A3 1.6 TDI
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2019 Аprilia SR50R

Отсутен JDM4LIFE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 282
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #287 на: Февруари 01, 2023, 14:45:49 pm »
Ете Тојота нудат Јарис Крос со 3 цилинди за 23300 со основно ниво на опрема.
СО брза испорака од 2-3 месеци.
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53139
 • Махер
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #288 на: Февруари 01, 2023, 14:52:22 pm »
Ете Тојота нудат Јарис Крос со 3 цилинди за 23300 со основно ниво на опрема.
СО брза испорака од 2-3 месеци.
Лапај дур има! Изолација прашај каде доставаат за да е возлива колата и околу 500еур рачунај за тоа. И ќе е на место.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1124
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #289 на: Февруари 01, 2023, 17:49:02 pm »
Ауу какви комбинации ми идат за 51000 што вклучуваат една нормална, една спортска кола и мотор.
Ама коа се разбудив многу испотен бев..

Не може тоа да биде подобра комбинација од нова кола.

Инаку реално за денешни услови 51к не е многу за добра кола, ама оваа не е од денешните.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13461
 • Пудингот на шоферството
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #290 на: Февруари 01, 2023, 18:01:01 pm »
50K за добра кола никогаш не биле многу за онај што заработува 2100-200К годишно.
За оној што заработува 10-15К, се многу.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6248
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #291 на: Февруари 01, 2023, 20:13:42 pm »
Тој што заработува 200к годишно никогаш не купува кола. Или му е на лизинг и ја менува на 2-3 години или пак од работа му даваат да одбере што сака.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3941
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #292 на: Февруари 01, 2023, 20:15:57 pm »
А може и е поштен како Грујо наш и вози пунто :D

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен JDM4LIFE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 282
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #293 на: Февруари 01, 2023, 21:13:15 pm »
Ете Тојота нудат Јарис Крос со 3 цилинди за 23300 со основно ниво на опрема.
СО брза испорака од 2-3 месеци.
Лапај дур има! Изолација прашај каде доставаат за да е возлива колата и околу 500еур рачунај за тоа. И ќе е на место.
Фала, нека си ги продадат , за мене не е тоа возило.
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #294 на: Февруари 01, 2023, 21:23:33 pm »
Сега кај да е ќе паднат цените на возилата и се ќе биде во ред :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен JDM4LIFE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 282
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #295 на: Февруари 01, 2023, 21:45:00 pm »
Сега кај да е ќе паднат цените на возилата и се ќе биде во ред :D
Да , дури и поефтини ќе бидат од пред кризата и ќе ги има на лагер секаде :D
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #296 на: Февруари 01, 2023, 21:59:39 pm »
Да да, верувам месеци се во прашање :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3166
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #297 на: Февруари 01, 2023, 22:02:14 pm »
Па лагер веќе почна да има, еве Цитроен барем сеа има еден куп коли на лагер, за разлика од пред 6 месеци
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13461
 • Пудингот на шоферството
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #298 на: Февруари 01, 2023, 22:45:45 pm »
Тој што заработува 200к годишно никогаш не купува кола. Или му е на лизинг и ја менува на 2-3 години или пак од работа му даваат да одбере што сака.
Не вели никогаш,имам 5 примери околу мене.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6248
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #299 на: Февруари 02, 2023, 07:50:38 am »
Си праиме муабет за нормални луѓе со здрав разум со високи примања а не милионери. Никој нема да даде 80.000 евра за нова кола кеш туку парите попрво ќе ги инвестира во недвижнина, акции, трет пензиски столб, животно осигурување итн. 
Луѓе што имаат таков капитал а купуваат коли кеш најчесто се багабонти, криминалци со нелегално стекнати пари, перење пари па мора нешто да се купи итн.