Автор Тема: Passat B5.5 Variant 1.9tdi 74kw 2001ва  (Прочитано 1273 пати)

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5831
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Passat B5.5 Variant 1.9tdi 74kw 2001ва
« Одговори #15 на: Декември 24, 2021, 00:47:43 am »
Златан, земи си Шкода, бе, еднаш се живее!
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9216
Одг: Passat B5.5 Variant 1.9tdi 74kw 2001ва
« Одговори #16 на: Декември 24, 2021, 14:14:08 pm »
Zelenoto ako go gledas od tetovo,staklo e

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6160
 • хаУс мајстор
Одг: Passat B5.5 Variant 1.9tdi 74kw 2001ва
« Одговори #17 на: Декември 24, 2021, 15:36:58 pm »
Друго гледам, тоа од ТЕ е аутоматик, не можеш 2ра да му ја закачиш :D

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19485
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Passat B5.5 Variant 1.9tdi 74kw 2001ва
« Одговори #18 на: Декември 24, 2021, 16:38:08 pm »
Рачен на таа генерација не би ни помислил, срамота е им се клатат рачките како југо да возиш. А може и толку издржале тие што сум ги видел јас, ако има е39 со рачка што не се клати во возење нека пише некој.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13167
 • Пудингот на шоферството
Одг: Passat B5.5 Variant 1.9tdi 74kw 2001ва
« Одговори #19 на: Декември 24, 2021, 16:41:30 pm »
Има и шо не се клатат рачките,мада и да се клати се средува,ама автоматик е прав избор,мануел не би го ни рачунал во избор.
Таа генерација има два менувачи,Зф и Гм мислам и двата се топ,од кои Зф се разбира е подобар.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6160
 • хаУс мајстор
Одг: Passat B5.5 Variant 1.9tdi 74kw 2001ва
« Одговори #20 на: Декември 24, 2021, 17:03:56 pm »
Ова што го возев не мрдаше рачката.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9216
Одг: Passat B5.5 Variant 1.9tdi 74kw 2001ва
« Одговори #21 на: Декември 25, 2021, 00:25:44 am »
Komso baraj si auto e39,ne se ko vw,potezok volan potezok kuplung
Ako treba poveke od 20km da izvrtis vo grad stanuva naporno