Автор Тема: Барам солидно BMW E46 седан или купе  (Прочитано 477 пати)

Отсутен mendieta1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 123
 • BMW 318 tds
Барам солидно BMW E46 седан или купе
« на: Септември 03, 2021, 22:48:51 pm »
Купувам БМВ Е46 , само бензин по можност 318 или 320, може седан или купе. Ме интересира да биде позачувано,прва фарба и оригинален мотор ,опрема не ми е мн битно. Под 3500 еу не ми нудете зашто не се наоѓа зачувано за ефтино, на реклама 5 и пазар 3 гледав ама нема ништо солидно . Ако знаете некој да продава може контакт во пп , за цена ќе се договориме
SAVE WATER! SHOWER WITH YOUR GIRLFRIEND

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 353
Одг: Барам солидно BMW E46 седан или купе
« Одговори #1 на: Септември 17, 2021, 18:25:06 pm »
Купувам БМВ Е46 , само бензин по можност 318 или 320, може седан или купе. Ме интересира да биде позачувано,прва фарба и оригинален мотор ,опрема не ми е мн битно. Под 3500 еу не ми нудете зашто не се наоѓа зачувано за ефтино, на реклама 5 и пазар 3 гледав ама нема ништо солидно . Ако знаете некој да продава може контакт во пп , за цена ќе се договориме

чисто информативно, бидејќи на слика ми фаќаат око и двете, случајно дали си ги видел:
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4069313
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4066587

Отсутен mendieta1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 123
 • BMW 318 tds
Одг: Барам солидно BMW E46 седан или купе
« Одговори #2 на: Септември 18, 2021, 02:13:37 am »
за второво се јавив, нема сервисна книшка,, првово го гледав на оглас ама не ми фаќа око,, и двете се поновите мотори со 16 вентили -valvetronic , ако не се сервисирани на време имаат проблем со трошење масло и не се баш погодни за плин
SAVE WATER! SHOWER WITH YOUR GIRLFRIEND