Автор Тема: RNS 510 firmware  (Прочитано 222 пати)

Отсутен igooor07

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 107
RNS 510 firmware
« на: Август 13, 2021, 09:37:48 am »
Здраво

Еден пријател ми подари оригинал радио за VW - RNS 510 (1T0035680A). За да го ставам во функција потребно е да направам upgrade на firmware-от. Колку јас што разбирам и тоа што видов на нет, последна верзија е 5238. Исто така ја видов и постапката и не е нешто сложена, единствено не можам да најдам од каде да го симнам. Ако знае некој проверено место од каде можам да го симнам, пишете ми линк или пак ако некој го има би ве замолил да пише.