Автор Тема: Препорака за фирма или поединец со јажиња  (Прочитано 1880 пати)

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Ми треба некој што има долги јажиња 30-40метри да се спушти алуминиумска реклама од 5 спрат на зграда!? Рекламата е релативно лесна и има димензии 6 метра на 1 метро!
Пожелно е со две јажиња да се врзе и полека да се спушта, евентуално со трето да се повлекува од доле да одбива до ѕидот да не удира во климите што ги има на зградата!

Има ли некој таков тука или да познавате некој??? Ќе си платам за услуга колку кошта?

Присутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 490
  • ibiz.mk
Одг: Препорака за фирма или поединец со јажиња
« Одговори #1 на: 13 Јули 2021, 11:32:11 am »
https://www.facebook.com/nadir.murseli врши слични захфати повремено

или пиши на АК Матка, некој ке се нафати сигурно
https://www.facebook.com/alpinistickiklubmatka/

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13662
Одг: Препорака за фирма или поединец со јажиња
« Одговори #2 на: 13 Јули 2021, 11:52:05 am »
Има бе онакв фирми со рампи што доаѓаат.

Ги имав едни на Instagram ама не се сеќавам сеа како се викаа.


Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7003
Одг: Препорака за фирма или поединец со јажиња
« Одговори #3 на: 13 Јули 2021, 12:17:20 pm »
(Khm) Старо купујем (Khm)

Додека трепнеш ќе исчезне.
;D

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: Препорака за фирма или поединец со јажиња
« Одговори #4 на: 13 Јули 2021, 12:31:12 pm »
https://www.facebook.com/nadir.murseli врши слични захфати повремено

или пиши на АК Матка, некој ке се нафати сигурно
https://www.facebook.com/alpinistickiklubmatka/

тнх, ги чекам едни планинари/алинисти, ама никако да се погодиме со време!

Има бе онакв фирми со рампи што доаѓаат.

Ги имав едни на Instagram ама не се сеќавам сеа како се викаа.


Најдов едни со рампа, ама се треснаа со стотици евра понуда!

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2972
Одг: Препорака за фирма или поединец со јажиња
« Одговори #5 на: 14 Јули 2021, 00:28:41 am »
Има бе онакв фирми со рампи што доаѓаат.

Ги имав едни на Instagram ама не се сеќавам сеа како се викаа.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

https://www.facebook.com/Cityliftservice/

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: Препорака за фирма или поединец со јажиња
« Одговори #6 на: 15 Јули 2021, 16:25:24 pm »
@smole фалаааа, да си жив и здрав.....свака ти дала  ;D ;D ;D

Иначе, откако ми откажаа два пати на договорено некои си алпинисти со јажиња, завршив работа со City Lift Service, кој му треба некаква интервенција за качување/симнување на мебел, шут, градежен материјал или било што, првпат ги гледам и имаат голема препорака од мене, луѓето се екстра експедитивни..........цена е 1850 денара од час за лифтот со корпата/платформата плус ако треба работна снага е 600 денара од човек.
« Последно менување: 15 Јули 2021, 19:31:42 pm zvonkog »

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2972
Одг: Препорака за фирма или поединец со јажиња
« Одговори #7 на: 15 Јули 2021, 18:38:43 pm »
@smole фалаааа, да си жив и здрав.....свака ти дала  ;D ;D ;D

Иначе, откако ми откажаа два пати на договорено некои си алпинисти со јажиња, завршив работа со City Lift Service, кој му треба некаква интервенција за качување/симнување на мебел, шут, градежен материјал или било што, првпат ги гледам и имаат голема препорака од мене, луѓето се екстра екпедитивни..........цена е 1850 денара од час за лифтот со корпата/платформата плус ако треба работна снага е 600 денара од човек.

Реално не е скапо. Супер штом си завршил работа.

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: Препорака за фирма или поединец со јажиња
« Одговори #8 на: 15 Јули 2021, 19:23:47 pm »
4000 ми бараа за рачно, тука си поминав со 3000 !