Автор Тема: CARclub Тест: 2021 Citroen C4 1.5 BlueHDI Shine  (Прочитано 6088 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16640
 • Keep it 100
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroen C4 1.5 BlueHDI Shine
« Одговори #45 на: Март 06, 2021, 00:14:46 am »
Ако го понудат новиот DS4 со вакви амортизери ќе биде навистина интересна комбинација.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2791
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroen C4 1.5 BlueHDI Shine
« Одговори #46 на: Март 06, 2021, 14:39:48 pm »
Само тој што имал Цитроен со олд скуч хидраулика (BX/XM) знае која заебанција е кога ќе се расипе сустеѓот, а на него се сврзани и систем за кочење и воланот.

Колку е добар системот кога работи х10 е бетер кога е зезнат било дали е рикната бомба, бомба експлодирала и искривила хауба, се зезнало црвце/спојка или едноставно нема доволно течност.

Nevermore.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4357
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroen C4 1.5 BlueHDI Shine
« Одговори #47 на: Март 06, 2021, 15:14:33 pm »
Незнам зошто не го крстиле GS цитроенов, мене тотално на ова ме потсеќа на лик.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8425
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroen C4 1.5 BlueHDI Shine
« Одговори #48 на: Март 06, 2021, 15:24:22 pm »
Lici ama neka si ostane imeto na legendarnoto kolice

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9475
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroen C4 1.5 BlueHDI Shine
« Одговори #49 на: Март 06, 2021, 15:26:31 pm »

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9475
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroen C4 1.5 BlueHDI Shine
« Одговори #50 на: Септември 28, 2022, 11:23:29 am »
Новава ц4 почна да ми излегува почесто пред очи по улициве па да видам што цена држи.
20.000 евра најевтината, а гледам пред година и пол 16 бона била.
Криза упм