Автор Тема: Препорака за рутер  (Прочитано 2368 пати)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7478
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Препорака за рутер
« на: 11 Јануари 2021, 22:51:14 pm »
Се приклучив на телекабел, рутер со вифи не даваат.
Препорака за добар рутер со вифи докај 1000че. Да има домет и да би можело видеа 4к да се гледаат.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5768
Одг: Препорака за рутер
« Одговори #1 на: 11 Јануари 2021, 23:20:14 pm »
Опушти рукица мало,шта чеш за иљедарче.😁
Или ете гледај строго Тп линк,за 1000 има мислам...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3831
Одг: Препорака за рутер
« Одговори #2 на: 11 Јануари 2021, 23:28:40 pm »
Јас земав вакво.https://www.neptun.mk/categories/KOMPJUTERI/KOMPJUTERSKA_GALANTERIJA/MREZNA_OPREMA/XIAOMI-MI-4C-White-DVB4231GL
Сосема културно брка работа во еден двособен стан.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5768
Одг: Препорака за рутер
« Одговори #3 на: 11 Јануари 2021, 23:31:05 pm »
1000-ка бе овој?
Евтин некако...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3831
Одг: Препорака за рутер
« Одговори #4 на: 11 Јануари 2021, 23:44:17 pm »
Изгледа сосема ОК. За подесување има основни работи за тоа што ти треба (нат, мапирање порти). Сигналот е исто коректен. Го измерив со апликација на тел. во цел стан. Закачен е на Телекабел. Брзината е ОК. Е сега како ќе се покаже на пдолг рок не знам.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7478
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Препорака за рутер
« Одговори #5 на: 16 Јануари 2021, 21:07:57 pm »
Јас земав вакво.https://www.neptun.mk/categories/KOMPJUTERI/KOMPJUTERSKA_GALANTERIJA/MREZNA_OPREMA/XIAOMI-MI-4C-White-DVB4231GL
Сосема културно брка работа во еден двособен стан.

Го меркав ова претходно и пред некој ден го земав од анхоч 890ден.

Благодарам на предлозите.