Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 78208 пати)

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1502
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #330 на: Мај 18, 2021, 13:20:53 pm »
Да се каже дека хамилтон има среќа е многу несреќен избор на зборови. Од петни жили хејтерите пробуваат да докажат дека било кој освен ботас да го замени ќе биде исто толку добар како хамилтон или па подобар. Како бр.1 аргумент се користи расел лани. Самиот факт што се носат заклучоци од таа трка покажува дека емоциите се тие што владеат а не здрав разум.

Од друга страна, Ботас оваа сезона ја започна прилично лошо останува времето да покаже што ќе биде со него.


Што им се замараш, гледаш дека се се фанбојс и хејтерски настроени. Ферари имаа болид, не го тепаа Хамилтон, годинава Ред Бул има болид, пак не го тепаат, здрав разумвели не ќе да е само до болидот, има нешто и до возачот.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5007
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #331 на: Мај 18, 2021, 13:25:35 pm »
Ќе тепаат Ред Бул во конструктори годинава, е сега за дали Хамилтон или Максо ќе биди шампион ќе видиме.

Каде е Ботас да направи притисок, нели ист болид има, Перез касни со учењето.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51916
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #332 на: Мај 18, 2021, 13:31:05 pm »
Ќе тепаат Ред Бул во конструктори годинава
Како ќе го направат тоа?

е сега за дали Хамилтон или Максо ќе биди шампион ќе видиме.
Нема што да гледаме, јасно е. Damage control се пали одма штом има сомнеж за титулата. Ќе гледаме битка за второто место во шампионатот и во средина.

Згора:
https://www.racefans.net/2021/04/28/fear-of-rules-change-led-mercedes-to-run-dominant-2014-engine-in-idle-mode/
Цитат
Lowe said senior figures in the team, including Mercedes’ motorsport head Toto Wolff, had grown concerned that if they the full extent of their dominance was known, F1 might introduce rules changes to slow them down.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3621
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #333 на: Мај 18, 2021, 13:38:19 pm »
Од петни жили има само луѓе што обожуваат да одбранат нешто по секоја цена. Гледам формула 1 скоро 30 години, со жар гледав уште на црно бел екран кај што не се распознаваше кој е кој. Видоа побрз е редбулот, чек малку нешто не е во ред со болидот, дали гориво трошело, дали виткале крилата. Чит мод енаблед се вика модот на мурцедес за победа.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #334 на: Мај 18, 2021, 13:51:37 pm »
Да се каже дека хамилтон има среќа е многу несреќен избор на зборови. Од петни жили хејтерите пробуваат да докажат дека било кој освен ботас да го замени ќе биде исто толку добар како хамилтон или па подобар. Како бр.1 аргумент се користи расел лани. Самиот факт што се носат заклучоци од таа трка покажува дека емоциите се тие што владеат а не здрав разум.

Од друга страна, Ботас оваа сезона ја започна прилично лошо останува времето да покаже што ќе биде со него.


Јас го почитувам Хамилтон како шофер. Добар си е, нема што.
Али го исмевам како карактерче.


Не дека е нешто битно, али колку -толку "за нештата да станат појасни."

Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2978
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #335 на: Мај 18, 2021, 14:20:59 pm »
Од петни жили има само луѓе што обожуваат да одбранат нешто по секоја цена. Гледам формула 1 скоро 30 години, со жар гледав уште на црно бел екран кај што не се распознаваше кој е кој. Видоа побрз е редбулот, чек малку нешто не е во ред со болидот, дали гориво трошело, дали виткале крилата. Чит мод енаблед се вика модот на мурцедес за победа.

Не е чит моде. Едноставно нема никаква теорија дека мали компании како ред-бул или ферари ќе можат да победат корпорација како Мерцедес која има скоро неограничени ресурси.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5007
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #336 на: Мај 18, 2021, 14:24:32 pm »
Ќе тепаат Ред Бул во конструктори годинава
Како ќе го направат тоа?

E така, Перез ќе ја крени играта, ќе го турни Ботас зад него.
3-тите тимови се поблиску до првите 2 од лани, пак ќе ќарат некој подиум или победа ако се погодат коцките.

Подобар е Ред Булот од лани, не му бега многу Мерцедесот.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3621
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #337 на: Мај 18, 2021, 14:30:59 pm »
Tyrell  има поконзистентна историја од мерцедес во Ф1  ::)
« Последно менување: Мај 18, 2021, 15:17:15 pm ARMEX »

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #338 на: Мај 18, 2021, 14:53:49 pm »
мали компании како ред-бул или ферари


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5007
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #339 на: Мај 19, 2021, 12:06:25 pm »
Рикиардо за подиум Монако.

(нека стои ова тука)

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #340 на: Мај 19, 2021, 13:52:12 pm »
Мазепин се учукува у прв круг и прави хаос + рестарт.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3621
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #341 на: Мај 19, 2021, 14:44:47 pm »
Еклерот ќе изгори од желба дома да се покаже и ќе се учука по обичај.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #342 на: Мај 19, 2021, 16:07:41 pm »
Еклерот

ние по дома го завикавме Чаки :)

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1457
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #343 на: Мај 19, 2021, 16:20:05 pm »
Најмалку 2 сејфти кар ќе има. Има нови деца шо ни на плеј стејшан ја немаат возено...
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6160
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #344 на: Мај 19, 2021, 16:41:45 pm »
Можно е уште на квалификации да има дешавки :)