Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 64475 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3088
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1125 на: Ноември 21, 2021, 13:58:52 pm »


Ќе биде интересно. Гасли е на чистата страна каде што има доста грип. Ќе биде гужва во првиот свиок.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50758
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1126 на: Ноември 21, 2021, 14:34:18 pm »
Одлично извозено од Хамилтон, а и од Гасли. Недостижни беа.


А Алпинот што се влечкаше пред стартна рамнина пред Ботас на сред тркачка линија, арно е што не утепа некого. Страшно. Човеков лета позади тебе, он дреме на сред пат.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Шуми.

https://racingnews365.com/horner-confirms-extra-fia-rear-wing-tests-are-on-the-way
New rear wing tests are being introduced by the FIA
Како што реков. Хамилтон и Гасли недостижни.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50758
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1127 на: Ноември 21, 2021, 16:33:01 pm »
Неверојатна трка, неверојатна! Драми, драми! Алонсо wow! Окон тркање! Перез врвно reverse grid, Ботас исто reverse grid идеално! Макс салам најбрз круг... Чудо, чудо!

Се чувствувам како да гледав реприза на некоја ненормално драматична трка, а не дека сето ова се случи во живо.

Секоја чест, буквално за сите, секоја чест!

Присутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4644
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1128 на: Ноември 22, 2021, 07:27:32 am »
Алонсо да не го поминеше Гасли на стартот тешко подиум.
Ама Алонсо не е Ботас да заглави зад Строл и да чека сите да влезат во боксот за тој да можи да тера по негово.

Мекларен заслужено 4-то место во конструктори благодарение на чорба перформансите на Рикиардо, испадна најслаб возач од 5-те возачи кои сменаа тим, а Алонсо не ни возеше претходно.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50758
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1129 на: Ноември 22, 2021, 17:18:14 pm »
Интересен осврт за разликата меѓу болидите и колку надополнува возачот иако е во поспор болид.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16560
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1130 на: Ноември 22, 2021, 22:17:30 pm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50758
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1131 на: Ноември 23, 2021, 12:46:02 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16560
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1132 на: Ноември 23, 2021, 19:37:19 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16560
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1133 на: Ноември 24, 2021, 14:26:19 pm »

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7605
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1134 на: Ноември 25, 2021, 16:50:54 pm »
Пипкај, пипкај, ќе те уапе ;D


Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1745
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1135 на: Декември 03, 2021, 19:08:13 pm »
FP1 i FP2 Hamilton pak pobrz za 0.3 sec.
Mislam deka na ovaa ili slednata-posledna trka Verstapen nema da propusti da se ucuka i Hamilton.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50758
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1136 на: Декември 03, 2021, 19:10:04 pm »
Кога нема колега како Ботас, така му е.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6755
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1137 на: Декември 04, 2021, 20:22:11 pm »
Коси кубам, не можам да се помирам

Предност -0.244  :'( :'( :'(
 

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 654
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1138 на: Декември 05, 2021, 19:00:29 pm »
Katastofa F1 e napraena, red flag ? Wtf. Zato moto gp se 20 pati pointeresni :)
P.s mn ubav aston martin - safety car

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1367
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1139 на: Декември 05, 2021, 19:26:21 pm »
Треба да му забранат на Арапите вави глупи стази да прават....
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.