Автор Тема: Препорака C5W лед сијалички.  (Прочитано 1750 пати)

Отсутен NNN

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 138
Препорака C5W лед сијалички.
« на: Септември 30, 2020, 16:33:43 pm »
C5W led сијалички земав од Алиекспрес, ги користам повеќе од една година на таблиците.
Ги пишуваше 6000K, но белата боја малку мава на жолто.
Најмногу ми смета што се многу јаки, ептен блештат и излгледа многу шабански. :D

Имам видено низ Скопје коли со такви лед сијалички што даваат многу убава бела боја и не прејака, но поима немам од кај ги набауваат.

Дали некој знае од каде можам да купам c5w лед сијалички, кои даваат ладно бела боја и да не се многу јаки да блештат?

Поздрав

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5262
Одг: Препорака C5W лед сијалички.
« Одговори #1 на: Октомври 01, 2020, 07:03:25 am »
Јас со бел винил ќе ги обложам денес да видам дали ќе се сузбие јачината. Кога немав бел ги направив еднаш црвени и еднаш мокрача жолти, ги заборавив и така ги терав некое време, шабаните лајна да јадат.