Автор Тема: Golf MK1 Bike carbs  (Прочитано 2336 пати)

Отсутен GreenVlach

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 58
Golf MK1 Bike carbs
« на: 23 Август 2020, 00:28:00 am »
Дали може да ме исконтактира некој во ДМ кој го има направено ова?
Се работи за промена на стандарден карбуратот и ставање на карбуратор(и) од спортски моторцикли (600цц +) на 1.3 бензин Голф 1 1983. Да има мн по британски и амерички форуми но сепак ме интересира од некој што веке го има направено во државава. Дури и ако се работи за друга кола или мотор сепак процедурата и работите се слични