Автор Тема: Skoda Kamiq 1.0 TSI  (Прочитано 5508 пати)

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5768
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #15 на: 20 Март 2020, 07:07:26 am »
Честито,на слики ми заличе на голем сув,како Q7 😁

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk


Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 527
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #16 на: 20 Март 2020, 09:19:42 am »
@GTI16V и јас со нетрпение чекам да помине кризата за да се повозам некаде, цела недела само од дома до работа сум :)

@Lhasa Green обавезно да се видиме, ќе правиме споредби секако. Кафето е од мене :)

@riki_staff отприлика тука некаде се :)

Шала на страна, Kamiqot e доста простран внатре со оглед на надворешните димензии.
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4116
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #17 на: 20 Март 2020, 09:31:53 am »

Шала на страна, Kamiqot e доста простран внатре со оглед на надворешните димензии.
Пред неколку недели бев во салонот на Шкода во Скопје, за да ги споредам внатрешно пред се, дека сум висок 2 метра па да видам дали Камикот ќе ме збере и мене и фамилијата.
Горе доле имаат ист простор во кабина, додуша малце покомотно ми беше седењето и просторот во Карокот на возачко седиште, плус и малце повисок е, но останатите разликите се минимални. Најголемата разлика е во просторот во багажникот, ако не се лажам околу 120-130 литри плус кај Карокот.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #18 на: 20 Март 2020, 09:50:01 am »
@GTI16V и јас со нетрпение чекам да помине кризата за да се повозам некаде, цела недела само од дома до работа сум :)

@Lhasa Green обавезно да се видиме, ќе правиме споредби секако. Кафето е од мене :)

@riki_staff отприлика тука некаде се :)

Шала на страна, Kamiqot e доста простран внатре со оглед на надворешните димензии.
Не е заабрането да се повозиш, баш сега е убаво да се отиде на пикник некаде.

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 527
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #19 на: 20 Март 2020, 10:35:12 am »
И да се отиде на пикник, станува збор за 100тина км максимум. Под повозување подразбирам релација од минимум 500км :)
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33979
 • Таков е животот... јебига
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #20 на: 20 Март 2020, 12:35:58 pm »
Па извози Скопје-Охрид-Сопје-Охрид и направи си пикник таму. Па на враќање уште 500км ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #21 на: 20 Март 2020, 12:38:56 pm »
И да се отиде на пикник, станува збор за 100тина км максимум. Под повозување подразбирам релација од минимум 500км :)
Ако де, ама рачунај патиштава се стакло сега... :)

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #22 на: 20 Март 2020, 22:58:58 pm »
Честито Шкода и со среќа да си ја возиш. Меркам едно вакво...

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 300
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #23 на: 21 Март 2020, 16:49:48 pm »
Со среќа да го возиш имењак.  :)

Отсутен LKod

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #24 на: 11 Февруари 2024, 14:15:01 pm »
Здраво на сите,

Пред некој ден бев во Шкода и ја гледав Skoda Kamiq 1.0 ТSI 85kw/115ks DSG7.  Во план сум да направам нарачка за тој модел, па ме интересира некој да сподели искуства за моторот конкретно.

Поздрав,

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #25 на: 11 Февруари 2024, 16:03:08 pm »
Моторот е добар ако се комбинира со аутоматик. Не се замараш со моторот уствари, заради аутоматикот. Тоа е тоа. Поготово за нова кола, нема многу што да се дебатира. Да, пожелно е да се земе 1.5дсг ако е доплатата не многу голема, многу ја оживува колата. Иако и со 1.0дсг е сосема добра.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #26 на: 11 Февруари 2024, 16:34:20 pm »
Pa ako ne e vleguva 1.5 dsg vo budget vidi 1.5 manuel mesti 1.0 dsg

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3688
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #27 на: 11 Февруари 2024, 21:08:08 pm »
Освен ако не му држат пиштол до глава вперен за тоа да го направи, не гледам друга причина за купување нова мануел кола во 2024 година :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: Skoda Kamiq 1.0 TSI
« Одговори #28 на: 11 Февруари 2024, 21:22:16 pm »
Освен ако не му држат пиштол до глава вперен за тоа да го направи, не гледам друга причина за купување нова мануел кола во 2024 година :D

Поготово што 1.0 TSI DSG e идеалната комбинација според мене.