Автор Тема: Рикверц камери и монитори!  (Прочитано 2330 пати)

Отсутен Makedonec

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
Рикверц камери и монитори!
« на: Јануари 31, 2020, 15:40:06 pm »
Срамота е да нема тема за рикверц камери и мониторчиња за истите, поради тоа решив да ја отворам темава.

Па споделувајте какви се рикверц камери, мониторчиња, ретровизорчиња за задно стакло и сл. имате искусено и што и како би препорачале!?

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6330
 • Плинаш!!!
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #1 на: Јануари 31, 2020, 17:11:24 pm »
И мене ова ме интересира, бидејки следен апдејт на колата ми е рикверц камера.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20314
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #2 на: Јануари 31, 2020, 19:30:39 pm »
Јас го правев тој зафат пред 8 години, така да, верувам дека се имаат сменето работите.

Зафатот беше правен во Авто Сервис Огненоски, во Драчево. Не знам дали сервисот сеуште постои или не.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6330
 • Плинаш!!!
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #3 на: Јануари 31, 2020, 21:35:00 pm »
Јас ке го правам сам

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Отсутен Makedonec

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #4 на: Февруари 03, 2020, 15:53:17 pm »
Пуштете примери од добри уреди со нормални цени .

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4463
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #5 на: Февруари 03, 2020, 16:14:49 pm »
Ја со мене си носам човек,коа враќам цурик он ми кажува.

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk


Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7002
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #6 на: Февруари 03, 2020, 16:47:18 pm »
Многу одамна имав еден шеф кој секогаш кога одеше на работа превезуваше еден вработен, за недај боже да треба да се турка колата ;D

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4463
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #7 на: Февруари 03, 2020, 17:19:15 pm »
Јака е била фирмата 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5605
 • хаУс мајстор
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #8 на: Февруари 03, 2020, 18:10:34 pm »
Кука е права ствар :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4463
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #9 на: Февруари 03, 2020, 19:22:45 pm »
Тачно,немат исмислено и за напред некоја,чисто да си ја одтавиш колата на паркинг а да не ја мислеш 😁

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5605
 • хаУс мајстор
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #10 на: Февруари 03, 2020, 22:04:04 pm »
Има има, само не се вика кука ;)

Sent from my A1 Alpha using Tapatalk

Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4389
 • Жгл' б гл'б
Одг: Рикверц камери и монитори!
« Одговори #11 на: Февруари 03, 2020, 22:40:38 pm »
Да имав вакво немаше да скинам пластиката на предна таблица некни кај Бане Сомбор :))))))
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata