Автор Тема: Kia Sportage 1.6 CRDI  (Прочитано 20391 пати)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #75 на: 06 Јануари 2021, 08:03:28 am »
Pa moze samo AdBlue mu dodale. Drugo nema

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 972
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #76 на: 06 Јануари 2021, 11:43:28 am »
Може и ништо да не му додале само од Јануари 2021 сите нови регистрации мора да се еуро 6д. Едноставно мора пак да помине на хомолгација за да добие еуро 6д.

Отсутен Astra 08

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 164
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #77 на: 01 Февруари 2021, 20:22:37 pm »
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3841815

Eve ako nekoj ima merak na turbo benzin.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #78 на: 02 Февруари 2021, 12:10:33 pm »
Убава прилика и добра цена.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #79 на: 02 Февруари 2021, 12:17:10 pm »
Таман за @BraneMKD, ќе заштеди 2000 до 12000 евра од предвидениот буџет и ќе си остане во Корејска фамилија ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #80 на: 02 Февруари 2021, 12:22:11 pm »
Таман за @BraneMKD, ќе заштеди 2000 до 12000 евра од предвидениот буџет и ќе си остане во Корејска фамилија ;D
Кругот е малечок, а во него сме сите.

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 939
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #81 на: 02 Февруари 2021, 12:33:20 pm »
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3841815

Eve ako nekoj ima merak na turbo benzin.

Sent from my SM-G985F using TapatalkМануеЛ :D

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #82 на: 02 Февруари 2021, 14:23:28 pm »
Аутоматик е за старци, кои ги мрзи да мрднат со раката дури возат  :)

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3257
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #83 на: 02 Февруари 2021, 18:06:17 pm »
Аутоматик е за старци, кои ги мрзи да мрднат со раката дури возат  :)
Многу си грешка, не си ја разбрал поентата на автоматикот.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #84 на: 02 Февруари 2021, 18:22:03 pm »
Аутоматик е за старци, кои ги мрзи да мрднат со раката дури возат  :)
Многу си грешка, не си ја разбрал поентата на автоматикот.
Со лева рака пушиш цигара, со десна рака се снимаш со мобилен ;D

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3641
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #85 на: 02 Февруари 2021, 19:33:15 pm »
Аутоматик е за старци, кои ги мрзи да мрднат со раката дури возат  :)

И за луѓе што размислуваат рационално. Зошто да менуваш брзини, да стискаш кумплуг во гужва, да не оставиш адаптивниот темпомат да си работи најдобро може, кога може аутоматикот да го прави тоа а ти си уживаш. Освен за викенд возила мануелниот нема никаква смисла веќе. Секако и за олдскул мајндсет :D
« Последно менување: 02 Февруари 2021, 19:41:04 pm Sase_91 »
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #86 на: 02 Февруари 2021, 23:28:16 pm »
Ако сакам да уживам, ќе си седам дома на фотеља/тросед, а колата сакам да ја возам.

Едино би зел автоматик кај С класа, А8 и слични крузерски автомобили, кај обична компакт класа или СУВ не би. Тоа е, сите различни мислења имаат.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14072
 • Пудингот на шоферството
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #87 на: 03 Февруари 2021, 08:04:03 am »
Аутоматик е за старци, кои ги мрзи да мрднат со раката дури возат  :)
Ili za nekoj koj pravi 150+Kkm godisno.Onie so pravat 3-5Kkm mozat i so tocak.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1325
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #88 на: 03 Февруари 2021, 12:38:32 pm »
Шо зборите бе вие мануелни едни, не се глупи американците...
ЕДИТ: Тие што се палат по мануелен, најверојатно ни возеле ни знаат како работи модерен аутоматик. Без навреди.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #89 на: 03 Февруари 2021, 12:46:24 pm »
ЕДИТ: Тие што се палат по мануелен, најверојатно ни возеле ни знаат како работи модерен аутоматик. Без навреди.

Loso e da se palite na menjaci, bilo kakov :D Moze nekoj pogreshno da ve sfati. Vcera bese 02.02 :D

Manuelen menjac e top zosto e daleku poeftin od automatik. Da bi bila cenata ista togas automatik e podobar izbor. Vaka da dades 1000-2000eu samo za automatik vo Mkd malku e sporno