Автор Тема: Корисни Совети за ауто-озвучување  (Прочитано 125849 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #330 на: Февруари 13, 2022, 23:52:26 pm »
Фала ти!

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #331 на: Февруари 14, 2022, 12:26:35 pm »
Томи:
Само Aux да ми извади ќе ме чини 1200мкд, а ако сум сакал да биде со модул (Aux, Bluetooth и USB) 1500мкд.
Бидејќи е од Штип, треба да му го пуштам по карго, дента го работи па следниот ден ми го враќа.
Вторава опција за цената мислам дека е одлична.

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3654
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #332 на: Февруари 14, 2022, 12:32:49 pm »
Алиекспрес/нашата пошта ја забрзаја работата можи да се пробаш да порачаш, глеам по луѓе последнава недела  за две недели им стигнаа.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1808
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #333 на: Февруари 14, 2022, 12:58:08 pm »
Да да, вториот линк е Томи уствари, можеби не си го отворил линкот, не знам зошто е Еми Мебел потпишан  ;D Знам дека поштено си работи, најмногу со алфистиве е во контакт.

1500 мкд и не е толку лош влог за да си имаш се функционално.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #334 на: Февруари 14, 2022, 17:56:51 pm »
Ќе се слушнам деновиве пак, може и додека се јаде пастрмајлија, он да си заврши работа и сите среќни и весели.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7042
 • Плинаш!!!
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #335 на: Февруари 15, 2022, 13:57:16 pm »
Земи една пастрмајлија и за наваму, барем за бројчето

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3579
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #336 на: Февруари 20, 2022, 09:59:35 am »
Малце каснам, ќе ми простите...

@зоки-златен

За 1500 денари е подобро од било кој друг BT FM трансмитер што ќе го купиш. Го праќаш, за ден - два го завршува, и ти го праќа назад. Убав звук, доволно гласно, супер работи. Бројчето ти го дале, човекот е крајно фер и коректен. Подобра варијанта за парите нема.

Планирам и од цитроенот радиото да му го пратам у брзо време...

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19741
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #337 на: Февруари 20, 2022, 15:30:55 pm »
Зависи која верзија на БТ е во тоа што го вградува.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #338 на: Февруари 25, 2022, 16:24:39 pm »
Се збореше за некој дечко на форумов што работи со плочи (лемење, прелемување итн) ако некој му текнува, контакт број нешто?

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1434
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #339 на: Септември 03, 2022, 17:42:44 pm »
клабери, некој да препорача човек / фирма што репарира звучници ? станува збор за фабрички dynaudio бас.
Мислам дека е попаметна опција да го изрепарирам фабричкиот него да ставам aftermarket.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #340 на: Септември 03, 2022, 22:21:11 pm »
070328087 Дончо кај Католичка.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8616
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #341 на: Септември 05, 2022, 22:10:54 pm »
Се збореше за некој дечко на форумов што работи со плочи (лемење, прелемување итн) ако некој му текнува, контакт број нешто?
што сакаш да прелемиш ?
@daniel84  ако го погодив. некој Даниел беше.

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1726
Одг: Корисни Совети за ауто-озвучување
« Одговори #342 на: Септември 21, 2022, 14:57:38 pm »
Може ли ова чудо (незнам како му е името) да се најде некаде кај нас?За команди на волан да работат со Pioneer радио што имам на фиатот ми треба, од него се побркува радиото и пали глас до максимум.