Автор Тема: решетка за хауба  (Прочитано 3408 пати)

Отсутен nefer

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 643
решетка за хауба
« на: Мај 09, 2019, 10:06:10 am »
дали има некаде во Скопје да се купи некоја стандардна решетка за додатно ладење на хауба или да бараме од Грција ??
не еза тунирање, туку колата е од серија во која доста коли имаа проблем со ЦПУ то, па се случуваше неконтролирано дигање на вртежи..
јас приметив дека симптомите се губат ако ја повлечам сајлата за хауба и возам со малку подигната хауба, но се разбира тоа не е беззбедно...
значи обична решетка, нешто како што имаше стандардно на некој коли, па и Југо..
Би ја монтирал некаде над издувната грана, која кај фиестата е под хауба.. е сега не знам како е при перење на коли и ако врне ? Дали има лесен начин на затварање на шргите ?

Всушност и хаубата е зрела за поправка и фарбање, па затоа мислам прво ова да го наместам...
Можеби треба прво да почекам и сега при промена на акомулаторот конечно да земам таков каков треба, низок од 175мм, па струењето на воздух од маска  под хауба  да оди правилно ??