Автор Тема: Чипување ремапирање помош..  (Прочитано 3961 пати)

Отсутен emsi.tong

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 9
Чипување ремапирање помош..
« на: 27 Април 2019, 22:14:31 pm »
Вака знам дека има отворено милион валви теми али моево прашање е едноставно сакам да чипувам ремапирам голф 4 тди 1.9 90кс но не сум запознаен скоро па ништо е сега же имтересира да ми предложите место ладе ќе може ја сето ова да го изведам и цемата ако ви е позната одприлика добро ќе е благодарам однапред.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • хаУс мајстор

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 919
 • Virus-Alfa
Одг: Чипување ремапирање помош..
« Одговори #2 на: 06 Мај 2019, 00:06:03 am »
Вака знам дека има отворено милион валви теми али моево прашање е едноставно сакам да чипувам ремапирам голф 4 тди 1.9 90кс но не сум запознаен скоро па ништо е сега же имтересира да ми предложите место ладе ќе може ја сето ова да го изведам и цемата ако ви е позната одприлика добро ќе е благодарам однапред.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
077529346 Stefan - pisi mu na viber, ke ti objasne se, kazi Borce ti go dal brojot.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4206
Одг: Чипување ремапирање помош..
« Одговори #3 на: 06 Мај 2019, 12:39:19 pm »
 ;D