Автор Тема: BMW 335d e90  (Прочитано 38719 пати)

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9280
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #60 на: Декември 06, 2019, 22:26:09 pm »
Не се плеткам многу во бмв муабетите, но што се однесува до дизел моторите сметам дека се едни од најтивките.

Отсутен brasica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 294
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #61 на: Декември 06, 2019, 22:51:41 pm »
Не се плеткам многу во бмв муабетите, но што се однесува до дизел моторите сметам дека се едни од најтивките.

Потврдувам, и исто така точен е муабетот на Molec, за добар примерок (со добар мотор) треба да се испрчи човек. Си зборам од искуство.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33306
 • Таков е животот... јебига
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #62 на: Декември 06, 2019, 23:00:57 pm »
луѓе што немаат никаква намера и способност да се покренат до Германија или било каде и да си донесат саглам кола. 


До кога бе со најглупиов муабет на цел свет?

Да се покренуе некој до Германија да го влечка ѓубрето што некој го фрла и никој не сака да го купи....

Па купи ново 535 де. Оди у Маккар и купи ново, ако сакаш саглам кола, а не во Германија по отпад.

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7068
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #63 на: Декември 06, 2019, 23:39:29 pm »
луѓе што немаат никаква намера и способност да се покренат до Германија или било каде и да си донесат саглам кола. 


До кога бе со најглупиов муабет на цел свет?

Да се покренуе некој до Германија да го влечка ѓубрето што некој го фрла и никој не сака да го купи....

Па купи ново 535 де. Оди у Маккар и купи ново, ако сакаш саглам кола, а не во Германија по отпад.

Јас не познавам некој што отишол во Германија по кола лично за него, и што се вратил со ѓубре кола. Џонтра пак не си ги испил апчињата? Бладаш нешо...  ;D

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6254
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #64 на: Декември 06, 2019, 23:46:53 pm »
луѓе што немаат никаква намера и способност да се покренат до Германија или било каде и да си донесат саглам кола. 


До кога бе со најглупиов муабет на цел свет?

Да се покренуе некој до Германија да го влечка ѓубрето што некој го фрла и никој не сака да го купи....

Па купи ново 535 де. Оди у Маккар и купи ново, ако сакаш саглам кола, а не во Германија по отпад.

Миле, знам те кад си пиштољ био....

А и не знам од кај ти потреба да го напаѓаш членот и колата кога нит си ја возел, а претпоставувам не си но влегол за да кажеш дека е ѓубре, па уште германско ѓубре.... се вреѓаш и на национална основа.

У секое време и прилика би се одлучил за 335 наместо нов 316, нормално доколку имам можности да си дозволам да ги купам и оддржавам двете.

Ама братче ново си е ново се слагам, али не е Матиз па за 6 години да го продадеш со загуба од 2.000 евра. У овој случај се сериозни пари.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #65 на: Декември 07, 2019, 08:35:21 am »
луѓе што немаат никаква намера и способност да се покренат до Германија или било каде и да си донесат саглам кола. 


До кога бе со најглупиов муабет на цел свет?

Да се покренуе некој до Германија да го влечка ѓубрето што некој го фрла и никој не сака да го купи....

Па купи ново 535 де. Оди у Маккар и купи ново, ако сакаш саглам кола, а не во Германија по отпад.
Да имав пари за ново 535 ќе довлечкав м3 од германски ''отпад'', а со кусурот една s2000 или Alfa GT со дијамантот на Бусо под хауба.
One man's trash is another man's treasure.


Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2772
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #66 на: Декември 07, 2019, 10:24:09 am »
луѓе што немаат никаква намера и способност да се покренат до Германија или било каде и да си донесат саглам кола. 


До кога бе со најглупиов муабет на цел свет?

Да се покренуе некој до Германија да го влечка ѓубрето што некој го фрла и никој не сака да го купи....

Па купи ново 535 де. Оди у Маккар и купи ново, ако сакаш саглам кола, а не во Германија по отпад.

Јас не познавам некој што отишол во Германија по кола лично за него, и што се вратил со ѓубре кола. Џонтра пак не си ги испил апчињата? Бладаш нешо...  ;D
Грешно ги уштекал Џони мрежните кабли :D

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #67 на: Декември 17, 2019, 19:46:09 pm »
Прв пат пробувам да дадам гас додека држам на кочница (launch control за сиромашни) ме изненади наглиот старт...никогаш нема да ми здосади!  :-*

Not a valid vimeo URL
« Последно менување: Декември 17, 2019, 20:41:34 pm Molec »


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #68 на: Април 26, 2020, 10:29:40 am »
Вчера монтиран летен сет бандажи/гуми и прописно извозени.


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52880
 • Махер
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #69 на: Април 26, 2020, 10:34:23 am »
Прв пат пробувам да дадам гас додека држам на кочница (launch control за сиромашни) ме изненади наглиот старт...никогаш нема да ми здосади!  :-*

Not a valid vimeo URL
Со торк конвертер тоа од стално си постои. Само со ДСГ модерниве стана поскапа работа, зошто неможат да направат ефтин лонч.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #70 на: Мај 17, 2020, 18:11:19 pm »
Со 2 прста пепел на неа.


Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5198
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #71 на: Мај 17, 2020, 19:43:24 pm »
Портокалова пепел, нели?

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #72 на: Мај 18, 2020, 08:34:43 am »
Портокалова пепел, нели?
Да


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #73 на: Мај 18, 2020, 10:08:05 am »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #74 на: Јуни 23, 2020, 19:10:50 pm »
Денес на 269.500km направено мало сервисче, сменети: глицерин, уље, филтри за уље, воздух, полен и нафта.