Автор Тема: BMW 335d e90  (Прочитано 37783 пати)

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #180 на: Мај 06, 2022, 10:28:14 am »
Не ти троши многу кога дрифташ? - Моментална потрошувачка е 8.2л/100км 80% отворено 20% град, со цело време стискање, само дизел бајо мој. Дрифта со леснотија веќе од 2500 обртаи, не мора воопшто ѕрцките да и ги вадиш, особено ако има 225 гуми.

What do you do for a living? - Кликам 9-5, да бев програмер до сега ќе имав м3ка али јбг кој за шо учел и како се снашол.

335 е многу скокотлива бројка кога се работи за Бенве - Најдобра бројка после м3ка! За дејли е идеална и бензинецот и дизелот.

На здравје подновување. - Фала, да се враќа! Сега технички е пиц пец, следно подновување ќе биде естетика, малку да ја заличи пошто браниците изгледаат ко да била во Киев за време на војнава, цела е со гребаници од паркинзи и фаровите се мутни....здравје следна плата.


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #181 на: Мај 06, 2022, 11:01:41 am »
Како ми  го чуваш БМВ-то свака част.

Кога ќе ги наредам у гаража ова и на класниот голфот и цистерна дизел.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #182 на: Мај 07, 2022, 18:41:37 pm »

What do you do for a living? - Кликам 9-5, да бев програмер до сега ќе имав м3ка али јбг кој за шо учел и како се снашол.


Ко програмер до 335i евентуално, за M3ка веќе друго ниво треба  ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52462
 • Махер
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #183 на: Мај 07, 2022, 18:46:19 pm »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #184 на: Јули 01, 2022, 10:01:56 am »
Евиденција: вчера на 285.250км сменет глицерин и лева позициона сијаличка.
Бонус сличе: е92 м3 G-Power 650 + Supersprint exhaust, се продава.


Присутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 518
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #185 на: Јули 01, 2022, 10:45:38 am »
Си ја разминал твојата идна кола. :)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #186 на: Јули 01, 2022, 14:17:03 pm »
Евиденција: вчера на 285.250км сменет глицерин и лева позициона сијаличка.
Бонус сличе: е92 м3 G-Power 650 + Supersprint exhaust, се продава.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ја видов завчера кај Џеповски, кај се продава?  ;D

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #187 на: Јули 01, 2022, 14:42:49 pm »
Таму, Тони ја продава.


Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #188 на: Јули 01, 2022, 14:45:36 pm »
Таму, Тони ја продава.

Ах - ама сеа видов со суперчарџер е, ми го кине малце филмот тоа искрено...

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19740
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #189 на: Јули 01, 2022, 14:50:27 pm »
Таму, Тони ја продава.

Ах - ама сеа видов со суперчарџер е, ми го кине малце филмот тоа искрено...

лол

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52462
 • Махер
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #190 на: Јули 01, 2022, 15:00:21 pm »
Таму, Тони ја продава.

Ах - ама сеа видов со суперчарџер е, ми го кине малце филмот тоа искрено...
Ти сакаше да има турбо лаг, или?

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #191 на: Јули 01, 2022, 15:24:17 pm »
Таму, Тони ја продава.

Ах - ама сеа видов со суперчарџер е, ми го кине малце филмот тоа искрено...
Ти сакаше да има турбо лаг, или?

Атмосферец :))

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #192 на: Јули 01, 2022, 15:35:02 pm »
Искрено и јас би да е фабрика, евентуално усисна/издувна, ама суперчарџер е една од најјаките модификации :)


Праев муабет со Тони на темава, тврди дека китот и колава се многу издржливи. Наводно имало уште еден ваков(сивата м3ка со мн грда хауба) во МК дополнително ,,чипуван“ на +700кс при што издржал 100.000км гњавење од најразлични ,,шоферишта“ низ МК без никаков проблем.


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #193 на: Јули 13, 2022, 11:24:47 am »
Евиденција: Завчера на 285.750км, сменет термостат на EGR ладилник и антифриз.


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #194 на: Јули 26, 2022, 13:00:35 pm »
Драги колеги, Бетка оди на продажба, па да најавам тука пред да пуштам огласи. Ако има некој заинтересиран, слободно пишете/јавете се 075535092, би ме радувало ако остане на форумов.