Автор Тема: Kupuvam Toyota Celica mk5  (Прочитано 4004 пати)

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 662
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #15 на: Септември 23, 2021, 23:54:26 pm »
Бугарија има 😂
Ја неам пасош нивни 😁

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2470
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #16 на: Септември 23, 2021, 23:59:13 pm »
Од 2018 досега ќе имаше веќе :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4389
 • Жгл' б гл'б
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #17 на: Септември 24, 2021, 02:14:06 am »
Ако ја земеш и оваа за стопеес еура, земав рипнав во реката, готово...
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10694
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #18 на: Септември 24, 2021, 09:58:36 am »
Бугарија има 😂
Ја неам пасош нивни 😁
Сожаљавам.
Уште една причина плус да си земеш дур можеш 😂

Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1605
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #19 на: Септември 24, 2021, 10:06:35 am »
Шеста генерација има во Аеродром, неколку пати ја начекувам, мислам дека дечкото ја продава. Или стриктно мора MK5 да биде?

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10694
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #20 на: Септември 24, 2021, 17:56:32 pm »
Шеста генерација има во Аеродром, неколку пати ја начекувам, мислам дека дечкото ја продава. Или стриктно мора MK5 да биде?

Црвената?

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 662
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #21 на: Септември 24, 2021, 19:21:41 pm »
Шеста генерација има во Аеродром, неколку пати ја начекувам, мислам дека дечкото ја продава. Или стриктно мора MK5 да биде?
Само МК5. Стар мерак, а од мерак не се бега 😁

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 382
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #22 на: Септември 24, 2021, 20:39:18 pm »
Шеста генерација има во Аеродром, неколку пати ја начекувам, мислам дека дечкото ја продава. Или стриктно мора MK5 да биде?
Зелената? ;D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10694
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #23 на: Септември 25, 2021, 10:00:15 am »
Има една црвена во Ново Лисиче на последна петка е паркирана. Друга немам видено низ Аеродром. Mk6.

Иначе ако успееш некако преку фирма да ја возиш, вреди да се ризикува :)
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11618503731734988&slink=lmfdsc

Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1605
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #24 на: Септември 25, 2021, 21:08:36 pm »
Не не, сина е МК6ката, се паркира најчесто после Железничка во уличката паралелно на булевар позади Атлета теретаната.