Автор Тема: Сервис за Телевизори  (Прочитано 5156 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Сервис за Телевизори
« на: 27 Декември 2018, 09:09:46 am »
Да препорачате добар сервис за телевизори. Се работи за Панасоник плазма тв ..

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #1 на: 27 Декември 2018, 09:28:55 am »
Моме - Сервис МЕМОРИЈА

078 276 721

Sent from my Redmi Note 5


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #2 на: 27 Декември 2018, 09:39:01 am »
Не ги работи, плазмите се тешки за работа, ужасно скапи делови и.т.д ..

Фала у секој случај ..

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #3 на: 27 Декември 2018, 09:40:09 am »
Е не сум знаел... Јебем ли га..

Само немој кај Бранко - Треф.

Sent from my Redmi Note 5

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7003
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #4 на: 02 Јануари 2019, 10:18:23 am »
075 755 925 Aco od Butel 1
Dolgi godini rabotel vo VD, mn fer i cesen.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3617
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #5 на: 02 Јануари 2019, 16:39:43 pm »
Ти треба уште?

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #6 на: 03 Јануари 2019, 09:24:57 am »
Само што го оставив кај Аце у Бутел, се надам ќе го опраи ако не идемо даље ...

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #7 на: 06 Јануари 2019, 13:55:10 pm »
Фала @AllMightyMe завршив работа со Ацо. Топ чоече..

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7003
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #8 на: 06 Јануари 2019, 19:55:50 pm »
Одлично, шо беше проблемот?

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5743
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #9 на: 06 Јануари 2019, 20:57:43 pm »
Расипан беше 😂

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Сервис за Телевизори
« Одговори #10 на: 06 Јануари 2019, 21:02:10 pm »
Hdmi процесорот капут, влегол во сејф мод. Ми понуди две опции, да го опраи без hdmi опција или нова плоча, телевизор веќе купив така да отидов на поевтината варијанта и така hdmi-то беше без Arc опција.